Jeigu Vilniaus autobuso stoties projektas nestrigs – atnaujintos stoties galima būtų sulaukti jau po 5-6 metų – tokia žinia savo Facebook paskyroje pasidalino Vilniaus miesto mero patarėjas Karolis Žukauskas. Projekte siūloma kardinaliai pakeisti dabartinę autobusų stotį, atkuriant istorines gatves.

„Projektuojama teritorija šiandien yra monofunkcinė, o daugiausiai ploto užima autobusų parkavimo aikštelės. Projekte siekiama aplinką padaryti patrauklesne miestiečiams sukuriant naujas žaliąsias viešas erdves ir optimizuojant transporto operavimą. Grąžinant istorinių Vilniaus gatvių tąsą suformuojamas Sodų g. ir Stepono g. tęsinys paskirstantis srautus lėto eismo gatvėmis. Naujai kuriami pastatai papildomi miesto poreikius atliepiančiomis funkcijomis (komercija, gyvenamoji). Atlikus gerosios Europos praktikos ir pavyzdžių studiją, siekiama kurti sinergiją tarp atsinaujinančios Geležinkelio stoties ir šiame rajone formuoti vieningą viziją, kuri kviestų miestiečius atrasti šią miesto dalį iš naujo”, – skaitome projekto kuriančios bendrovės „Do Architects” projektiniuose pasiūlymuose.

Dabartinės stoties sklypas būtų padalintas pusiau. Šiaurinėje sklypo dalyje būtų statomas gyvenamasis namas ir viešasis amfiteatras. Pietinėje sklypo dalyje atsirastų integruotas stoties, komercinio ir biurų paskirties pastatas. Taip pat bus atsisakoma dabartinės automobilių stovėjimo aikštelės šalia „IKI” parduotuvės. Ateityje ją pakeis autobusų peronai.

„Atkuriama istorinės sodų gatvės dalis susijungia su šv. Stepono ir Panerių gatvėmis ir suformuojamas kvartalas. Autobusų peronai perkeliami į geležinkelio gatvės dalį – atsisakoma didelio ploto stovėjimo aikštelės, o vietoje jos kuriama viešo naudojimo gatvė su autobusų sustojimais ir želdynais. Aukščių perkirtimas tarp geležinkelio ir sodų gatvės išnaudojamas viešai erdvei – amfiteatriniams laiptams ir dviračių saugyklai”, – rašo „Do Architects”.

Projektas numato iš esmės sumažinti autobusų sustojimo vietas. Šiuo metu jų yra 37. Paskaičiuota, kad Vilniaus autobusų stočiai pilnai užtektų ir 27 sustojimo vietų.

„Jei pažvelgsite į dabartinę Autobusų stotį, pamatysite didžiulę asfaltuotą aikštelę, kurios dalis naudojama autobusų atvykimams ir išvykimams, bet didesnioji – autobusų atstovams (jie čia laukia naujų reisų, nakvoja ir t.t.). Turėti tokį asfalto plotą pačiame miesto centre – nėra prasmės, todėl autobusų atstovai bus iškelti į naujai kuriamą autobusų parką prie Liepkalnio gatvės”, – rašo K. Žukauskas.

Anot mero patarėjo, jei bus patvirtintas sklypo detalaus svarstymo planas, galima bus pradėti naujos autobusų stoties projektavimo darbus. Autobusų stoties ir administracinio pastato įrengimui bus skelbiamas viešasis konkursas, po kurio ir paaiškės, kaip galutinai atrodys naujoji autobusų stotis.

Darbai galėtų strigti nebent dėl archeologinių tyrimų. Visgi, kadangi tai nėra valstybinis projektas, tikėtina, kad dar iki 2030 metų miestas turės naują, gražią autobusų stotį. Mero patarėjas mano, kad visas projektas galėtų užsibaigti po 5-6 metų.

Esama Vilniaus autobusų stotis buvo pastatyta dar sovietmečiu – 1974 metais. Įrengta stotis nutraukė dvi istorines gatves, kurios naujame projekte bus atkurtos. Miesto savivaldybei ilgai nepavykdavo susitarti dėl stoties atnaujinimo projekto. Nuspręsta, kad ji bus rekonstruojama atskirai nuo Geležinkelio stoties, kurią projektuoja žymūs pasauliniai architektai „Zaha Hadid Architects”.

2019 metais pagaliau buvo pasirašyta keturšalė sutartis dėl autobusų stoties atnaujinimo. Vilniaus miesto savivaldybė, AB „Lietuvos geležinkeliai”, UAB „Vilniaus autobusų stotis“ ir UAB „Baltisches Haus“ sutiko Stoties rajoną drauge paversti prestižiniu mobilumo centru.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

25 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist