Jau galima balsuoti už vieną iš penkių Lukiškių aikštės memorialų

Komentarai 12

 1. Romas says:

  Mano manymu,Lukiskiu aiksteje turi buti tik Vytis !

 2. Laimute says:

  As vienareiksmiskai uz Vyti,tai lietuvos Simbolis

 3. Eglė says:

  Aš aplamai būčiau už vilko skulptūrą. Juk jį susapnavus buvo pastatytas miestas, pirmasis lietuvių tikėjimas buvo pagonybė. Tad fal užtenka visų tų arklių ir vytautų, fediminų ir tt..

 4. Jonė says:

  Mano nuomone tinkamiausias yra pirmas, nes trumpai ir lakoniškai apžvelgia Lietuvos istoriją, fiksuojamos pačios svarbiausios mūsų valstybei datos. Netinka VYTIS? Bet gi tai mūsų valstybės simbolis, jis yra toks koks yra. Tai dabar imsime ir išmesime, mat jis senovinis, nes mes tokie “modernūs” ir tai kas primena praeitį reikia atmesti. Imsime ir atmesime mūsų istorija, nes mums dėl jos gėda. O man negėda mūsų istorijos ir manau, kad ne tik aš didžiuojuosi Lietuvos istorijos praeitimi.

 5. Jonė says:

  Horizontalūs paminklai atrodo nauja ir įdomu, bet jų nesimato (reikia pakilti virš aikštės, kad pamatyti visumą). Iš kitos pusės, kaip sakė Mindaugas, įrengti kapines ir po jas vaikščioti ne geriausias sprendimas. Ant KGB sienų jau surašytos XX amžiaus aukų pavardės (partizanų), trūksta tremtinių, bet vistiek liks surašytos ne visos pavardės, o kur kitos aukos, per didelis informacijos kiekis. Įdėja įrengti baseinėlius vejų viduryje, vėl horizontalūs sprendimai, įdomu kaip tos vejos atrodys kai lankytojai po jas vaikščios, panašiai kaip nuvažinėtos mūsų kiemų vejos? Yra vienas horizontalus paminklas Kaune – Romui Kalantai atminti, pastatytas Laisvės alėjoje. Paklauskite kauniečių, bijau, kad teks klausinėti, nes tikrai žino ne kiekvienas.

 6. Irena says:

  Tik už VYTĮ. Tai mūsų valstybės simbolis nuo amžių. Jis atspindi mūsų istoriją. Neleiskime baltarusiams Jo savintis. Vytis mūsų ir tai turime pasakyti dabar, būtent, Lukiškių aikštėje.

  • b.s. says:

   Tai jei lietuviai pasistatys Vyti, baltarusiai jo nebestatys ar cia kaip? Kita vertus, beveik garantuoju kad gudai pasistatys geresni, grazesni. Tai jau geriau jokio nei toks.

 7. b.s. says:

  Gal uzteks banalybiu ir raudu.
  Metas dziaugtis gyvenimu, o ne ir toliau stumti depresija savizudziu tautoje.
  Jokiu kryziu ir nekokybisku Vyciu. Darius Ziura arba Andrius Labasauskas. Visi kiti – naftalininiai depresija skatinantys projektai.

 8. DANUTĖ says:

 9. Ona says:

  Nė už vieną iš penkių. Tik už VYTĮ,

  • dalius says:

   O kur sheshtas variantas balsavimui – nedaryti nieko? ir taip neapsigedinti priesh save pacius ir kitus…?
   Gal uzteks tu absurdu: Gedimino, Mindaugo, Kudirkos ir kt. architekturiniu/skulpturiniu/paminkliniu katastrofu… (vien ju liaudishki pavadinimai ko verti, o jie labai gerai atspindi, ta kokybe, kuri gavosi…)

   Nu pasakykit, man, kodel reikia taip ikyriai pertvarkyti ta aikshte, kuri ir shiaip nekelia rupesciu, kai tuo tarpu keli shimtai shalies gyventoju apleidzia musu shali kiekviena diena, kai tiek nesutvarkytu miesto vietu (gatviu ir aikshciu, skveru ir parku) Apie provincija… net nekalbu…

   Kodel nera varianto balsavimui, pvz. tokio: Kol per metus i shali neivaziuos tiek pat zmoniu, kiek ish jos ishvaziuoja, tol skelbiamas bet kokiu paminklu statymo moratoriumas.
   Isisvaizduokit, kokia butu shvente, kai staiga suzinotume: Wooow? Pas mus zmones nori gyventi, tauta grizta namo…. ivaziavo daugiau, nei ishvyko (reishkia, faina shalis, zmones cia verziasi, nori gyventi…)

   A? kodel gi ne? Ir leshu sutaupytume, ir broko ishvengtume, nes kaip ta broka taisyti po to, juk neimsi ir negriausi vos priesh deshimtmeti kita pastatyta Gedimina-Transformeri ar Kudirka-… . Griauti neina, o palikti geda… tai ka daryti.. Kas pasakys?
   Galim juk nieko nedaryti… Gal ateis laikas, uzaugsim, subresim, ishmoksim tvarkytis… tada ir sutvarkysim ta (ir taip) neproblemine aikshte. Neuzaugsim, nesubresim… irgi nieko, tiesiog, neapsijuoksim eilini kart ir tiek (kokis pragmatikas dar pridurs, esa, leshu sutaupysim.. irgi shioks toks argumentas, biudzetas, juk deficitinis) Dabar, sutikite, nesam pasiruoshe tam (pasiziurekit, vien kokios skulpturos, tiksliau, atviras kicas aplink seima stovi, sutikit, bet juk tai viesha vieta… “papuoshta” tokiu shlamshtu… manau, tai sako labai labai daug apie mus)?

   Pagarbiai visu atzvilgiu, (bet bukim geri ir nors truputi padorus…)
   Sekmes visiems,
   d a l i u s

 10. Mindaugas says:

  Komentaras. Imčiau tarsi pirmą, bet viską gadina Vyčio skulptūros išraiška (ne pati idėja). Man siūlomas variantas primena mano turimus nuo vaikystės alavinius kareivėlius… Gal Jūs raskit kitą išraišką? Didelį Vyčio bareljefą pvz. Klasikinį. Nes toks kaip dabar – galės būt statomas į vieną gretą su nevykusiai padarytu Gediminu… Idėja su kryžiais partizanams irgi puiki, bet techniškai sudėtinga ir klausimas ar norėtųsi eiti per tuos kryžius su pavardėmis, nes čia kaip per kapą eiti. Bet pati mintis, kad įamžinti visų partizanų vardus kažkur vienam objekte gera. Bet gal labiau tiktų siena kokia, bet ne grindinys. Kiti variantai nlb.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist