Miestas

Jau galima balsuoti už vieną iš penkių Lukiškių aikštės memorialų

Nuo lapkričio 3 d. iki lapkričio 19 d. visuomenė kviečiama balsuoti už vieną iš penkių Lukiškių aikštės memorialo pasiūlymų. Balsavimas vyksta Vyriausybės administruojamoje e.pilietis platformoje, kuri pasiekiama interneto puslapyje www.lukiskiuaikste.lt. Visus penkis pasiūlymus Lukiškių aikštės memorialui galima išsamiai apžiūrėti Lukiškių aikštėje įrengtuose specialiuose stenduose arba www.cac.lt/lt/lukiskiu/ .

„Lukiškių aikštės sutvarkymo komisija išrinko ir patvirtino penkis projektus. Norime, kad atrenkant tinkamiausią projektą dalyvautų visa Lietuvos visuomenė, todėl inicijuojame elektroninį balsavimą e-pilietis platformoje. Elektroninio balsavimo rezultatas sudarys 50 procentų įvertinimo“, – pažymėjo kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė.

Viešosios konsultacijos tikslas – išgirsti šalies gyventojų nuomonę ir kartu priimti sprendimą dėl tinkamiausio Lukiškių aikštės memorialo. Šiuo metu renkamasi iš penkių autorių bei autorių kolektyvų darbų – galutinis sprendimas bus priimtas atsižvelgiant tiek į specialiai sudarytos ekspertų komisijos, tiek į visuomenės nuomonę. Visuomenės ir ekspertų komisijos balsai bus vienodos svarbos, t.y. ir ekspertų, ir visuomenės balsai turės po 50 proc. sprendimo galios.

 

Lukiškių aikštė

e-pilietis – yra oficialios Vyriausybės interneto svetainės dalis, kur visuomenė informuojama apie galimybes dalyvauti viešajame valdyme, sudarytos el. priemonės pateikti prašymus/skundus, visuomenė kviečiama dalyvauti viešosiose konsultacijose. Atsižvelgiant į tai ir pasirinktas Vyriausybės el. įrankis, turintis galimybę vykdyti visuomenės paklausas.

Primename, kad 2017 m. liepos pabaigoje ekspertų komisija atrinko penkias iš daugiau nei trisdešimties idėjų. Į kūrybines Kultūros ministerijos ir Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) dirbtuves pakviesti šie autoriai ir kolektyvai: kūrybinė grupė, kurią sudaro architektai Gintaras Čaikauskas, Kęstutis Akelaitis, Linas Naujokaitis, dailininkas Rimantas Dichavičius ir skulptorius Arūnas Sakalauskas; architektų grupė, kurią sudaro Tomas Grunskis, Jūratė Kindurytė, Eglė Dimaitytė, Jovita Laurukėnaitė ir Martynas Mankus; skulptorius ir dizaineris Andrius Labašauskas; buvęs tremtinys, kraštotyrininkas Algimantas Lelešius; fotografas, filmų ir meno instaliacijų kūrėjas Darius Žiūra.

 

Kūrybinėse dirbtuvėse menininkai sukūrė memorialų projektus kovojusiųjų ir žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimui įamžinti ir pagerbti.

Planuojama lapkričio 24 d. paskelbti galutinius visuomenės ir ekspertų komisijos balsavimo rezultatus. Lukiškių aikštės memorialas pagal kvietimo sąlygas turėtų būti įgyvendintas iki 2018 m. gruodžio.

 
Lukiškių aikštės pasiūlymas
Architektų Gintaro Čaikausko, Kęstučio Akelaičio, Lino Naujokaičio, dailininkų Rimanto Dichavičiaus, Skulptoriaus Arūno Sakalausko pasiūlymas
Lukiškių aikštės pasiūlymas
Dariaus Žiūros pasiūlymas
Lukiškių aikštės pasiūlymas
Tomo Grunskio ir kolektyvo „Aexn“ pasiūlymas
Lukiškių aikštės pasiūlymas
Andriaus Labašausko pasiūlymas
Lukiškių aikštės pasiūlymas
Algimanto Lelešiaus idėja
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Romas
Romas
3 metus

Mano manymu,Lukiskiu aiksteje turi buti tik Vytis !

Laimute
Laimute
3 metus

As vienareiksmiskai uz Vyti,tai lietuvos Simbolis

Eglė
Eglė
3 metus

Aš aplamai būčiau už vilko skulptūrą. Juk jį susapnavus buvo pastatytas miestas, pirmasis lietuvių tikėjimas buvo pagonybė. Tad fal užtenka visų tų arklių ir vytautų, fediminų ir tt..

Jonė
Jonė
3 metus

Mano nuomone tinkamiausias yra pirmas, nes trumpai ir lakoniškai apžvelgia Lietuvos istoriją, fiksuojamos pačios svarbiausios mūsų valstybei datos. Netinka VYTIS? Bet gi tai mūsų valstybės simbolis, jis yra toks koks yra. Tai dabar imsime ir išmesime, mat jis senovinis, nes mes tokie “modernūs” ir tai kas primena praeitį reikia atmesti. Imsime ir atmesime mūsų istorija, nes mums dėl jos gėda. O man negėda mūsų istorijos ir manau, kad ne tik aš didžiuojuosi Lietuvos istorijos praeitimi.

Jonė
Jonė
3 metus

Horizontalūs paminklai atrodo nauja ir įdomu, bet jų nesimato (reikia pakilti virš aikštės, kad pamatyti visumą). Iš kitos pusės, kaip sakė Mindaugas, įrengti kapines ir po jas vaikščioti ne geriausias sprendimas. Ant KGB sienų jau surašytos XX amžiaus aukų pavardės (partizanų), trūksta tremtinių, bet vistiek liks surašytos ne visos pavardės, o kur kitos aukos, per didelis informacijos kiekis. Įdėja įrengti baseinėlius vejų viduryje, vėl horizontalūs sprendimai, įdomu kaip tos vejos atrodys kai lankytojai po jas vaikščios, panašiai kaip nuvažinėtos mūsų kiemų vejos? Yra vienas horizontalus paminklas Kaune – Romui Kalantai atminti, pastatytas Laisvės alėjoje. Paklauskite kauniečių, bijau, kad teks klausinėti,… Skaityti daugiau

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button