Miestas

Išsilaisvinimui nuo COVID-19 Vilnius siūlo Imuniteto pasą

Vilniaus miesto savivaldybė siūlo Lietuvoje įgyvendinti Imuniteto paso idėją ir tokiu būdu nuo COVID-19 paskiepytiems, persirgusiems arba reguliariai besitestuojantiems piliečiams atverti galimybę teikti ir naudotis iki šiol uždarytomis paslaugomis – kultūros, renginių, apgyvendinimo, maitinimo, prekybos, sporto sektoriuose, taip pat – bendrauti tarpusavyje. Vilniaus meras Remigijus Šimašius tokį planą pasiūlė šalies premjerei Ingridai Šimonytei. Mero teigimu, tokio Imuniteto paso įvedimas padėtų išgelbėti dalį dabar uždaryto verslo, paskatintų piliečius dažniau testuotis ir spręstų besikaupiančias visuomenės emocinės sveikatos problemas.

„Turime mąstyti bent tris žingsnius į priekį, ir jau atėjo laikas, kada reikia saugios ir patikimos išėjimo iš pandemijos strategijos. Lietuvoje jau turime mažiausiai pusę milijono žmonių, kurie turi imunitetą COVID-19. Jie galėtų saugiai naudotis įvairiomis paslaugomis, tokiu būdu prisidėdami prie verslo gelbėjimo – valstybė sutaupytų lėšų dotacijoms. O visi, kurie norėtų taip pat naudotis šiomis paslaugomis, galėtų lengvai pasidaryti greitąjį testą, kurie turi būti prieinami masiškai ir pigiai arba nemokamai“, – teigė R. Šimašius.

Pasak mero, būtina nepamiršti ir visuomenės emocinės sveikatos, kuri po ilgiau nei keturis mėnesius trunkančio karantino yra prasta, o saugūs ir apskaičiuoti apribojimų atlaisvinimai padėtų greičiau išlipti iš emocinės duobės.

 

Vilniaus pasiūlyme numatyta, kad Imuniteto paso privilegijomis galėtų naudotis trys grupės piliečių: paskiepytieji nuo COVID-19, persirgusieji arba turintieji prieš kelias dienas atliktą neigiamą testą. Tam reikalingas technologinis sprendimas, kuris Esveikata.lt duomenis saugiai atvaizduotų telefono aplikacijoje. Vilniaus miesto savivaldybės atstovai jau bendrauja su tarptautinėmis įmonėmis, galinčiomis pasiūlyti saugius sprendimus – pavyzdžiui, IBM, kurie panašų sprendimą šiuo metu kuria Niujorkui.

Imuniteto pasas jau svarstomas Europos Sąjungos lygmeniu, tačiau pirmiausia kalbama apie jo naudojimą kelionėms tarp ES valstybių. Apie panašius sprendimus garsiai kalba kai kurios ES šalys – kaip Danija, Švedija.

„Situacija neeilinė, todėl ir sprendimai, kovojant su ja, turi būti netradiciniai. Imuniteto pasas dėl dažnesnio testavimo ne tik padėtų užkardyti viruso plitimą, tačiau kartu leistų iš lėto grįžti į įprastą gyvenimą vis didesnei grupei žmonių ir suteiktų galimybę užsidirbti verslams. Pabrėžiu, kad visi darbuotojai, kurie dalyvautų šioje veikloje, taip pat turėtų reguliariai testuotis, todėl papildomų rizikų čia neatsirastų“, – sakė Vilniaus meras.

 

Tokią Vilniaus idėją palaiko ir teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska bei ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Vilnius sėkmingai didina testavimo apimtis atvėręs pirmąsias pradines mokyklas. Kaupinių būdu testuojami pradinukai ir jų šeimos nariai leidžia užtikrinti saugią mokyklų veiklą. Imuniteto pasas šią praktiką tik sustiprintų ir leistų išplėsti į kitus sektorius, ne tik švietimo.

„Pandemijos pradžioje kartota mantra „testuokime, testuokime, testuokime“ vėl turi tapti aktualia, o valstybės politikams nesutariant, ar testavimas turi būti privalomas, Imuniteto pasas išspręstų šią dilemą, sukurdamas stiprią motyvaciją testuotis“, – sakė R. Šimašius.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
54 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
mpo
mpo
1 mėnesį

Psichopatija gryniausia. Turi įrodinėt kad esi sveikas, kai esi sveikas, tik tam kad saugiai pasijaustų paranojikai kurie visko bijo.Tai pagal šitą logiką išvis kodėl tik dėl koronos?Kur triperiai, živ ir kiti dalykėliai?Tokias idėjas gryniausi totalitaristai remia arba psichopatai arba paranojikai.

asd
asd
1 mėnesį
Atsakinėti į  mpo

Triperis ar ŽIV oru neplinta. Ieškok geresnio pavyzdžio. Gal tuberkuliozė? Bet su tuberkulioze teismo sprendimu pyktybiškai nesigydant tave gali bent jau priverstinai izoliuoti. Nenori skiepytis, tingi testuotis, gali nieko nedaryt, pasas nėra privalomas, bet tada ir nesiartink prie kitų, kurie tą padarė, nes nieks su tavim galimai užsikrėtusiu ir platinančiu kontaktuot nenori.

Prieš 200 metų visi antivakseriai būtų suvaryti į visokias raupsuotojų kolonijas, kad visuomenėje lygų neplatintų. Totalitarizmas jam mat. O kaip tada vadinasi kai dauguma nuo mažumos nevispročių turi kentėt?

mpo
mpo
1 mėnesį
Atsakinėti į  asd

Ko čia taip asmeniškai susireikšminat? Kas ta dauguma???Jūs?? Ar keli neurotikai kurie pabūgo eilinio virusiuko?Tokios daugumos ko tai išvis nei girdėjosi matėsi kai plisdavo gripo virusas.O dabar dėl kelių neurotikų,kurie įtikėję, kad korona tai kažkoks maras vyksta nuolatinis rėkimas, raganų medžioklė, siundymas,kiršinimas ir tt.Dėl susireikšminusių egoistiškų neurotikų, kurie patalogiškai bijo mirties, visuomenė jau ir taip daug atsisakė, sėdi ištisus metus karantine, bet vis negana, dabar dar su visam kėsinasi į žmonių laisves,pasirinkimą. Valdžios psichopatai manipuliuodami neurotikais,paranojikais ir jais prisidengdami ramiausiai įvedinėja toralitarinį režimą.Vyksta raganų medžioklė.Mentalinis kastravimas. Užkrečiamos ligos neišvengiamos kaip ir užkrėtimai, gamtos dėsniai tokie.Tie egoistai neurotikai gal ir apsisaugos… Skaityti daugiau

Freedom
Freedom
1 mėnesį
Atsakinėti į  asd

O ko tu drebi, apsisaugojes žmogysta. Jums, vakseriams išvis nėr ko bijot antivakserių, juk jūs apsisaugoję. Įjunk smegenis nors 10% pajėgumu, turėsi šansą pamatyti kitokią loginę seką.

miestietis
miestietis
1 mėnesį

Nesu antivakseris, bet pasai šalies viduje nepriimtini. Tiek dėl neturėjimo galimybės 100 proc. atskirti “saugius” nuo nesaugių piliečių, tiek dėl pačio skirstymo iš esmės.
Vakcinacija ar persirgimas negarantuoja, kad asmuo neužsikrės, nenešios ir neplatins ligos. Patvirtintų vakcinų efektyvumas svyruoja vos nuo 62 iki 95%. Apie pakartotinus susirgimus gal jau nesiplėsiu.
O dėl to, kad pasai neva nieko nepažeidžia: ” Vakcinos paso įvedimas prieštarautų pagrindinėms žmogaus teisėms, tačiau taip pat ir teisei į informuotą sutikimą pasirenkant, teisei į darbą, pagarbą privatumui, susirinkimų ir organizuotumo laisvės apribojimams ir atimtų žmonems teisę į judėjimo laisvę.”

ali
ali
1 mėnesį

vilnius zluges del parkingo kainom niekas ne atvaziuos nesustos 50ct 10min

Nesutinku
Nesutinku
1 mėnesį

Griežtai prieš. Tai visiškas absurdas. Gal laikas pradėti rimtai galvoti apie problemų sprendimą, o neiti prievartos keliu.

Robert
Robert
1 mėnesį
Atsakinėti į  Nesutinku

Šiaip absurdo čia maža, priešingai – tai labai logiškas ir protingas pasiūlymas, padėsiantis atsidaryti tokiems verslams, kaip viešbučiai, restoranai, kino teatrai ar sporto klubai. Kol vakcinacija nebaigta ir nepasiektas visuotinis imunitetas, reikalingas sustabdyti virusą, kuris vis dar nusineša apie 10 gyvybių per dieną, tol šis savivaldybės pasiūlymas atrodo pats tinkamiausias būdas saugiai atverti verslus ir padėti didesnei daliai miestiečių grįžti į normalų gyvenimą. Prievartos čia taip pat nerasta, viskas vyktų savanoriškai. Tiesa, jei žmogus, atsisakantis pasidaryti minutę trunkantį tyrimą, būtų neįleistas į tarkim sporto klubą, norėtųsi tikėtis tokio žmogaus supratingumo, kad neigiamą testą turintys žmonės turi teisę jaustis kaip įmanoma… Skaityti daugiau

Robertui
Robertui
1 mėnesį
Atsakinėti į  Robert

Didesnė problema yra ta, kad tarp lietuvių supratingumo nėra. Nei kaukių nešiojime, nei tvarkingame karantino laikymęsi. Vietoj tvarkingo laikymosi (kuris įprastas kokiai Japonijai ar Korėjai), turėjome bardaką su nelegaliom kirpyklom ir grožio salonais bei kabanosiais piliečiais, kuriems korona – prikolas (kad ir epizodas kelte) ir taisyklių laikosi tik avys. Todėl supratingumo, kad jam galima, o man ne tikėtis iš piliečių neverta.

diskriminacija
diskriminacija
1 mėnesį

Gerb. meras skatina diskriminacija. Toks imuniteto pasas pažeidžia konstituciją. Suvaržomos žmogaus teisės ir laisvės.

Robert
Robert
1 mėnesį
Atsakinėti į  diskriminacija

Kurį konstitucijos straipsnį pažeidžia ši iniciatyva? Kokios žmogaus teisės ir laisvės būtų pažeidžiamos? Iš tiesų, viskas priešingai, ši iniciatyva, neskaitant to, kad tai reikšmingai pagelbėtų verslams, kurie šiuo metu yra uždaryti, užtikrintų piliečių teises jaustis saugiau ir būti kaip įmanoma labiau apsaugotiems. O kad ši iniciatyva veiktų, savivaldybei reiktų užtikrinti kuo plačiausią ir patogiausią testų prieinamumą, kad kuo daugiau norinčių žmonių galėtų pasinaudoti šia iniciatyva.

miestietis
miestietis
1 mėnesį
Atsakinėti į  Robert

“Introducing vaccine passports will deprive people, who for various reasons are unvaccinated, of constitutional rights.”

LAIMA
LAIMA
1 mėnesį
Atsakinėti į  Robert

Pamiršote, kad ir suvakcinuoti gali susirgti ir užkrėsti kitus.

Skaitytojas
Skaitytojas
1 mėnesį
Atsakinėti į  diskriminacija

Tavo teisės pasibaigia, kur prasideda kito asmens teisės.

Tomas
Tomas
1 mėnesį
Atsakinėti į  diskriminacija

Ne, nepažeidžia. Konstitucija neužtikrina tamstai teisės eiti ir užkrėtinėti aplinkinius. Turite visas teises neiti ten, kur būsime mes.

Diskriminuotam
Diskriminuotam
1 mėnesį
Atsakinėti į  diskriminacija

Per tokius diskriminuotus ir suvaržytus per 30m. Lietuvoje tuberkuliozė ne tai, kad neišnyko, o net paaugo.

Pasaka
Pasaka
1 mėnesį
Atsakinėti į  Diskriminuotam

O nusipirkt bus galima, kiek įtariu tai bus pasiūla ir dar kokia😀😀😀

Rekomenduojamas VIDEO
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button