Miestas

Išgryninta Nacionalinės koncertų salės „Tautos namai“ koncepcija

Kultūros ministro Simono Kairio įsakymu patvirtinta darbo grupė per kiek daugiau nei tris mėnesius sudėliojo esminius akcentus Nacionalinės koncertų salės „Tautos namai“ koncepcijoje.  Sutarta dėl aiškių visų trijų „Tautos namų“ salių funkcijų atsižvelgus į kultūros sektoriaus lūkesčius ir specifiką, taip pat buvo susitarta dėl valdymo modelio.

Pasak kultūros ministro S. Kairio, ankstesnės kadencijos valdančiųjų pažadai, jog Nacionalinė koncertų salė galės veikti jau 2023 m., Vilniui švenčiant 700 metų jubiliejų, neturėjo jokio realaus pagrindo.

„Kalbų apie tokius planus buvo daug, deja, aš ir mano komanda atėję dirbti radome visiškai kitokią situaciją: sektoriaus susipriešinimą, visiškai miglotą ir neaiškią viziją, neatsakytus fundamentalius klausimus. Teko visą projekto koncepciją iš naujo dėlioti kaip dėlionę. Noriu padėkoti naujos sudėties darbo grupei, kuri vos per kelis mėnesius padėjo pasiekti proveržį šio sudėtingo ir ambicingo projekto istorijoje”, – kalbėjo kultūros ministras.

 

Būsimieji „Tautos namai“ užpildys didžiulę iki šiol Lietuvos kultūriniame gyvenime žiojinčią spragą – taps šiuolaikiška erdve klasikinės muzikos koncertams. Todėl didžioji „Tautos namų“ salė visų pirma bus skirta būtent natūralios akustikos reikalaujančiai muzikai. Kitos šioje salėje numatomos veiklos yra džiazo muzikos koncertai, operos renginiai su ribota scenografija ir kiti panašaus formato renginiai, kurie bus įmanomi suderinti su pagrindine salės funkcija.

Nacionalinės koncertų salės mažojoje salėje pirmenybė bus teikiama teatro ir šokio veikloms. Taip pat čia planuojamos šiuolaikinio cirko ir kitų scenos menų veiklos, kongresai ir konferencijos. Trečiajai „Tautos namų“ salei numatomos trys pagrindinės funkcijos: bendravimo, edukacijos bei ekspozicijų erdvės.

Būsimajame komplekse nuspręsta įrengti ir repeticijų salę. Šis sprendimas buvo priimtas įvertinus, jog repeticijų salė leistų maksimaliai išnaudoti didžiąją salę renginiams, taip pat suteiktų galimybę komplekse vienu metu dirbti keliems orkestrams.

 

Pasak kultūros ministro, artimoje ateityje bus sprendžiamas Tautos namų valdymo modelio klausimas. Kadangi Lietuvoje nėra panašaus pobūdžio scenos menų centro, bus vertinamos galimybės steigti juridinį asmenį, užsiimsiantį tiek investicinio projekto įgyvendinimu, tiek centro kultūrine veikla ateityje.

Kitas svarbus žingsnis – techninis projektas, kuris bus baigtas rengti 2022 m. antrąjį pusmetį ir leis sudėlioti visus galutinius sprendimus. Visos reikalingos lėšos iki šio laikotarpio yra užtikrintos.

„Turime suvokti, kad šį objektą statome ne keleriems metams, netgi ne vienai kartai. Todėl būsimojo koncertų salės operatoriaus lauks ir didžiulis iššūkis, ir kartu prasminga misija: veikti demokratiškai, reaguojant į kultūros lauko poreikius ir aktualijas, kartu išlaikant aukštą čia vyksiančių renginių kartelę, kuri būtų verta „Tautos namų“ vardo“, – sakė kultūros ministras.

 

Nacionalinės koncertų salės projekto autoriai – ispanų architektų studija „Arquivio architects“, akustikos projektą įgyvendins japonų kompanija „Nagata Acoustics“.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
32 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
MikrorajonVibes
MikrorajonVibes
1 mėnesį

Tautos namai tai lietuviu tautos? Tai kiti vilnieciai (lenkai, rusai ir kt. cia gyvenantis) ten sveciai skaitysis? Smagu, kai Vilnius pasigauna primityvias 19a tautos idejas 2021-ais. Saunuoliai.

Vaclovas
Vaclovas
1 mėnesį
Atsakinėti į  MikrorajonVibes

Idėja subrendo ir tapo Nacionaline koncertų sale, pavadinimu “Tautos namai” (pavadinimas tai duoklė jos pradininkui, kurią kaip tik deramiau pritaikė). Rūpesčių yra tikrų, o čia išsakėt rūpestėlį, mano vertinimu. Lietuvos piliečiai taip pat lietuviai, o ši koncertų salė valstybinės reikšmės. Nusipirksi bilietą, gausi pakvietimą ir būsi vienodai laukiamas, kokios tautybės bebūtum.

Rita
Rita
1 mėnesį

Taip,dabar is plytu niekas nebestato ,taciau ir siuolaikine architektura gali stebinti.Pav.Singapuras,Sidnejaus operos ir baleto teatras ir t.t.Netgi Vilniaus Green Hall antras ir trecias pastatai daug idomesni savo architektura negu taip skambiai pavadinti busimieji tautos namai.Apmaudu kad is tokios galybes pasiulytu projektu siam objektui issirinktas sis.Tokioj nuostabioj vietoj ant kalno galima buvo issirinkti projekta nustebinanti ir kitu saliu turistus.O busimieji trys namai labai jau kaimisko tipo

vardas
vardas
1 mėnesį
Atsakinėti į  Rita

Deja, konkurso metu pateiktoj galybėj projektų (~400) nebuvo nė vieno ypatingo, žavinčio, visi daugiau mažiau vienodi, gan nykus. Tad jei nusprendė konkurso nekartoti, tai turim ką turim

Vytautas
Vytautas
1 mėnesį

Svarbu buvo mandriai užvadint (TAUTOS NAMAI), kad prastumt šitą košmarą?

Rita
Rita
1 mėnesį

Trys dezes is pagaliu ir stiklo.Nejaugi tai siuolaikines architekturos virsune.Tai kaip vamzdis Neries pakranteje.Ka mes paliksim ateities kartoms grozetis.

yoyoyo
yoyoyo
1 mėnesį
Atsakinėti į  Rita

o jums mieliau plytos ir betonas?

Jai mieliau
Jai mieliau
1 mėnesį
Atsakinėti į  yoyoyo

Senas rusiškas babcės kilimas ant sienos jos apšiktam butuke.

yoyoyo
yoyoyo
1 mėnesį
Atsakinėti į  Rita

vamzdis, puikus siuolaikinio meno pavyzdis, kur i pirma vieta iseina kontekstas, o ne forma. Priminsiu, vamzdis – tai dujotekio druzhba dalis, kas simbolizuoja energetine musu salies nepriklausomybe.

Vytautas
Vytautas
1 mėnesį
Atsakinėti į  yoyoyo

O aš, kaip ir 99% vilniečių ir miesto svečių maniau, kad tai fekalo vamzdis. Dar visad maniau, kad tai puikus paminklas korupcijai ir spjūvis žmonėms į veidą.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button