Į sostinę sugrįžta visoje Europoje ir už jos ribų pamilto, daugiau nei 100 pasaulio šalių rodyto serialo „Sisi“ kūrėjai. Kostiuminė drama prieš kelis metus Lietuvą pavertė XIX a. Austrija, o Vilniuje laikinai įsikūrė ir patys Hofburgo rūmai. Trečiasis sezonas žiūrovams atskleis naujas imperatoriškojo gyvenimo dramas ir iššūkius, o filmavimai Vilniuje ir vėl suburs didžiulę tarptautinę filmavimo komandą. 

„Story House Pictures GmbH“ prodiusuojama juosta kalba apie universalias temas – sekant imperatorienės Elžbietos gyvenimą, narpliojami meilės, pareigos jausmo, laisvės ir šeimos klausimai bei sudėtingi moters pasirinkimai. Ankstesniuose sezonuose žiūrovai susipažino su nerūpestinga princese Elisabeth, kuri įsimyli vieną iš galingiausių pasaulio vyrų. Trečiajame sezone Sisi pasirodys kaip subrendusi ir stipri valdovė, o istorija suksis apie augantį jos sūnų bei imperijoje bręstančius neramumus. Viena gražiausių XIX a. Europos moterų tituluojamą imperatorienę Sisi, vaidina šveicarų aktorė Dominique Devenport.

Vien sostinėje prie serialo „Sisi“ filmavimo darbų 2021-2022 m. prisidėjo tarptautinė kelių šimtų žmonių komanda: kostiumų siuvėjai, garso technikai, kaskadininkai, grimeriai, apšvietėjai, operatoriai ir kt. Didžiulis įvertinimas yra tai, kad į kūrybinę komandą buvo pakviesti ir Lietuvos profesionalai – 1-ame ir 2-ame sezonuose dirbo dekoracijų dailininkas Algirdas Garbačiauskas, 2-ame sezone – grimo dailininkė Inga Raslanaitė bei kostiumų dailininkė Daiva Petrulytė. Žiūrovai galėjo pamatyti Vilniaus senamiestį, Lietuvos nacionalinę filharmoniją, Vilniaus universiteto kiemelius, Lietuvos Rašytojų sąjungos erdves. 

Vilniuje filmuojant trečiąjį sezoną dirbs didesnė nei 150 žmonių komanda. Seriale bus galima atpažinti Vilniaus universiteto menes, senamiesčio gatveles, o mieste ir vėl pasigirs kanopų bildesys – Liejyklos gatve bus vedami filmavimui paruošti žirgai. Įdomu tai, kad filmuojant ankstesnius sezonus, žirgai specialiai buvo mokomi tempti keturkinkes karietas – gyvūnai scenoms ruošti net 8 savaites. Šįkart filmavimams Vilniuje ruošiamos trys karietos. 

Serialo kūrėjai filmavimus vykdys ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėje Latvijoje bei Kroatijoje. Filmavimo darbus Lietuvoje vykdo lietuvių kino gamybos įmonė „Nordic Productions“.

Vilniaus kino biuras informuoja apie laikinus ribojimus mieste:

  • Nuo birželio 5 d. 8 val. iki birželio 9 d. 5 val. Liejyklos gatvėje bus rezervuojama 20 automobilių stovėjimo vietų, kuriose bus laikomi filmavime dalyvaujantys žirgai. Liejyklos gatve žirgai bus vedami iki pastato Universiteto g. 3 vidinio kiemo. 
  • Nuo birželio 6 d. 14 val. iki birželio 7 d. 2 val., nuo birželio 7 d. 14 val. iki birželio 8 d. 2 val. ir nuo birželio 8 d. 18 val. iki birželio 9 d. 3 val. filmavimai vyks Vilniaus universiteto vidiniame kieme. Nuo birželio 5 d. 8 val. iki birželio 9 d. 5 val. filmavimo reikmėms bus rezervuojamos 35 automobilių stovėjimo vietos Šv. Jono gatvėje. Filmavimo metu laikinai bus išjungiamas Šv. Jonų bažnyčios apšvietimas.
  • Nuo birželio 8 d. 18 val. iki birželio 9 d. 3 val. bus filmuojama S. Skapo gatvėje, trumpam (iki 3 min.) ribojant pėsčiųjų eismą ir laikinai išjungiant gatvės apšvietimą.
Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

16 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist