Miestas

Gyvų Šv. Mišių bažnyčiose dar teks palaukti

Vyriausybei pratęsus karantiną iki kovo visuotinių pamaldų bažnyčiose irgi nebus.

Penktadienio vakarą paskelbtame Lietuvos vyskupų konferencijos laiške tikintiesiems rašoma, kad nuolat konsultuodamiesi su medikais, domėdamiesi Bažnyčios kitose šalyse patirtimi, tikimasi netolimoje ateityje priimti sprendimą dėl laipsniško sugrįžimo prie bendruomeninio Eucharistijos šventimo.

„Rengiame konkrečius šio sugrįžimo žingsnius. Sutelktų pastangų dėka pasiekta situacija, nors ir gana trapi, yra pastebimai geresnė nei prieš pusantro mėnesio“, rašoma Laiške tikintiesiems.

 

Laiške, be kita ko, dėkojama savanoriams, kurie atėjo ir ateina į pagalbą ligoninėse, slaugos namuose ar dar kitais būdais ištiesia pagalbos ranką jos reikalingiems. Dėkojama visiems už kantrybę, pastangas suprasti, palaikyti vieniems kitus, ypač tuos, kuriems šis laikas yra itin sunkus.

„Vis dar gyvename laukimu, kada turėsime galimybę švęsti Mišias, gyvai dalyvaujant tikinčiųjų bendruomenei. Mums, tikintiesiems, šv. Mišios yra ypač svarbios. Juk tai yra „viso krikščioniškojo gyvenimo versmė ir viršūnė“ (Lumen Gentium 11). Tuo šv. Mišios skiriasi nuo daugybės kitų svarbių, prasmingų ir reikalingų mūsų gyvenimo dalių: pomėgių, pasirenkamų laisvalaikio užsiėmimų, kultūrinių renginių, netgi įprastinių darbų.

Eucharistija, kuria maitinamės šv. Mišiose, yra mums gyvybės duona. Visgi, kai dėl rimtų ir objektyvių priežasčių nėra galimybės priimti Eucharistiją sakramentiniu būdu, šie sunkumai neapriboja Dievo galimybių pasiekti Jo trokštantį žmogų kitais būdais.

 

Mūsų tremtiniai, kaliniai ilgą laiką turėjo išgyventi be Eucharistijos, bet Dievo meilė juos pasiekė, stiprino ir tada. Įvairiose pasaulio vietose mūsų tikėjimo broliai ir seserys ir šiandien neturi galimybės dalyvauti Eucharistijoje dėl persekiojimų ar dėl kunigų stokos. Dalis tikinčiųjų negali priimti Eucharistijos dėl kitų įvairių priežasčių. Visgi Dievo meilė nelaukia. Ji veikia čia ir dabar, Dievui žinomu būdu. Tarsi mokinius iš Emauso Viešpats veda mus susitikimo šv. Mišiose link, tačiau nepaliauja būti greta jau dabar.

Pasilikdami krikščioniško tikėjimo vienybėje ir viltyje, stiprinkime vieni kitus malda ir Dievo žodžiu: „Nes dar trumpa, trumpa valandėlė, ir ateis laukiamasis, ir neužtruks“, rašoma Laiške tikintiesiems.

Premjerė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį paprašė Lietuvos vyskupų konferencijos nuo sausio 31 d. dar neatnaujinti pamaldų bažnyčiose dalyvaujant tikintiesiems. Ministrė pirmininkė akcentuoja, kad bažnyčiose renkasi daug rizikos grupėms priklausančių gyventojų, todėl, pasak jos, prieš atnaujinant viešas pamaldas reikėtų palaukti bendresnio karantino atlaisvinimo visuomenėje.

 

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
rimantas

Gal bažnyčia gali kažkaip susilaikyti su savo komentarais ir nedemonstruoti, kad jų prioritetas tik pinigai, o ne žmones. Dangstosi tariamu tikinčiųjų noru begti į bažnyčia. Gal gali bažnyčios galva pasakyti tikruosius skaičius, kiek kunigų ir vienuolių sirgo ir serga. Nes kiek man žinoma tai skaičiai yra didžiuliai, taigi klausimas ar ne kunigai nešioja ligą žmonėms mišių metu. Baikim šituos žaidimukus žaisti.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button