Miestas

Gyventojų automobiliais blokuojamas privažiavimas prie konteinerių trukdo išvežti atliekas (VIDEO)

Sostinės savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) pastaruoju metu pastebi vis daugiau atvejų, kai atliekų išvežimas iš daugiabučių namų kiemų tampa problematiškas dėl to, kad konteinerių aikštelės ir privažiavimas prie jų yra užstatomas privačiais automobiliais. Galiojant karantinui dauguma gyventojų lieka savo namuose, o asmeninius automobilius stato kiemuose. Dalis jų yra paliekami siauruose kiemų pravažiavimuose ir prie konteinerių aikštelių, todėl didelio gabarito šiukšliavežės nebegali prie jų privažiuoti ir laiku ištuštinti konteinerių. VASA atstovai nerimauja, kad prasidėjus žiemai atliekų išvežimas iš daugiabučių kiemų gali tapti rimta problema. Siekdama užtikrinti paslaugų kokybę VASA prašo gyventojų neužstatyti automobiliais privažiavimo prie atliekų konteinerių

„Turbūt ne vienam yra tekę rasti savo automobilį, užstatytą kita transporto priemone. Tuomet tramdydami emocijas sukame galvą, kaip rasti jo šeimininką, kad šis patrauktų savo automobilį, o mes nepavėluotume nuvykti ten, kur suplanuota. Panašias situacijas pastaruoju metu vis dažniau pastebi ir mūsų darbuotojai, vykdantys atliekų išvežimo kontrolę daugiabučių namų kiemuose“,  – sako VASA Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus vadovas Gintautas Mackonis.

Pasak jo, karantino metu dirbdami nuotoliniu būdu, gyventojai net ir dienos metu neišvažiuoja iš kiemų, jų automobiliai lieka stovėti ne tik kiemų aikštelėse, bet ir ant siaurų pravažiavimų, šaligatvių, vejų. Tokiais atvejais privažiuoti prie konteinerių aikštelių ir išvežti atliekas didelių gabaritų šiukšliavežėms tampa neįmanoma misija, o buitinių atliekų karantino metu tik daugėja.

 

„Kasdien tikrindami atliekų surinkimo kokybę, pastebime, kad šiuo metu atliekų kiekiai didėja, nes gyventojai daugiau maisto gamina namuose, kai kurie imasi būsto remontų, interjero atnaujinimo. Dažnai didelių gabaritų buitinės atliekos, įvairios pakuotės neleistinai sumetamos šalia mišrių atliekų konteinerių. Ne vieną kartą yra tekę kreiptis į policiją, kad padėtų surasti užstatytų automobilių savininkus ir įpareigotų atlaisvinti privažiavimą prie konteinerių“, – teigia G. Mackonis. Jis atkreipia dėmesį, kad prasidėjus gausiam snygiui ir pūgai situacija gali tapti itin problematiška, nes ne visų daugiabučių namų kiemuose reguliariai valomas sniegas nuo važiuojamosios dalies.

„Suprantama, kad sparčiai didėjant transporto priemonių kiekiui didmiesčiuose, ypač seniau statytų daugiabučių kiemuose gyventojams nebeužtenka vietos tinkamai parkuoti savo automobilių. Tačiau neišvežtos atliekos nedžiugina nei gyventojų, nei jų tvarkytojų, todėl turime bendrai ieškoti sprendimų. Galbūt dalį automobilių karantino metu galima palikti prie darboviečių arba privačiose aikštelėse, parkavimui skirtoje vietose gatvėje. Pagaliau, jei nėra kitos išeities, už automobilio stiklo paliktas mobiliojo telefono numeris, kuriuo būtų galima prisiskambinti jo savininkui, bent iš dalies padėtų išspręsti situacijas, kai dėl užblokuotų konteinerių kiemuose neįmanoma išvežti atliekų“, – sako G. Mackonis.

Kas mėnesį VASA atliekų tvarkymo kontrolieriai atlieka apie 7800 komunalinių atliekų aikštelių patikrinimų (t. y. apie 29 000 mišrių komunalinių ir antrinių žaliavų atliekų konteinerių apžiūrų). Šįmet įmonė nustatė virš 5600 didelių gabaritų atliekų sąvartų neleistinose vietose ir užfiksavo jau per 100 gyventojų padarytų kelių eismo taisyklių pažeidimų, susijusius su privažiavimu prie komunalinių atliekų konteinerių, prie kurių yra įrengti ženklai, draudžiantys statyti automobilius.

 

VASA primena, kad didelių gabaritų atliekos, susidarančios atliekant gyvenamojo būsto paprasto remonto darbus, ir automobilių padangos  yra priimamos nemokamai penkiose Vilniaus miesto tokių atliekų surinkimo aikštelėse (atliekų surinkimo svorių, kiekių ribos bei kitos sąlygos pateiktos VAATC tinklapyje). Gyventojai gali rezervuoti aptarnavimo laiką mažiau lankomose, bet patogiai pasiekiamose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse: Vilniaus mieste Pramonės g. 209S, Vilniaus rajone Grikienų kaime, Vilniaus rajone Vėliučionių kaime, Lentvario mieste Trakų g. 1A.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Mykolas
Mykolas
6 mėnesius

tai b*** pradėkit bauduot vieną kartą pažeidėjus, jeigu nepalieka trijų metrų pravažiavimui arba užparkuoja pusiau ant šaligatvio užvažiavę ar vejos įvažiavimuose. patys kalti

vardenisddc
vardenisddc
6 mėnesius

O kas kaltas ? O ar ne miesto savivaldybe atsakinga, kad butu normalios stovejimo aiksteles prie daugiabuciu? Kodel kiek metu praejo niekaip negali kiemu sutvarkyti. Ar cia patis zmones dabar kalti kad jiems reike i darbus nuvaziuoti ir turi tiek automobiliu.

Mad
Mad
6 mėnesius
Atsakinėti į  vardenisddc

Na tikrai ne miesto savivaldybė čia kalta. Prieš pirkdami būstą žmonės patys turi pasirūpinti, kad turės vietą savo automobiliui. O jei jau gavosi taip, kad tos vietos nėra – yra city bee, viešasis transportas, vasaros metu dviračiai ir paspirtukai, o prireikus mokamos aikštelės arba tiesiog būstą keiti. Problema išspręsta. Plius nereikia po 2 ir daugiau mašinų šeimoje turėt, mažiau kiemai užstatyti bus.

Vilnietis
Vilnietis
6 mėnesius

tai kuo blondino chebra užsiėmus ten? Galvoja ženklų kaip stebuklingų lazdelių pribadys kiekviename kampe ir problemos išgaruos?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button