Vilniaus miesto dalis – Grigiškės – kurias drąsiai galima vadinti Lietuvos sostinės vartais atvykstantiems neturi tapti tik tranzitiniu miestu, o atvirkščiai – didžiu traukos objektu, skatinančiu piliečius ją pažinti ir gerbti.
Projektas – tai interaktyvus maršrutas, skirtas Vilniaus 700 m. jubiliejui, kuris vilniečius kviečia aplankyti vieną iš mažiausiai lankomų Vilniaus miesto vietovių – Grigiškes. Šį interaktyvų maršrutą drąsiai galima vadinti paroda po atviru dangum. Juk paroda tampa pats miestas! Pirmasis miesto parodos pristatymo renginys įvyko liepos 6-ąją, Mindaugo karūnavimo dieną, kuomet Grigiškėse vyko įspūdinga miesto šventė. Būtent šią dieną buvo atidaryta pirmoji Grigiškėse FRESKA, vaizduojanti visus 10 miesto gyvavimo dešimtmečių.
Dažnai pamirštama, kad Grigiškės yra Vilniaus dalis, su atskira ir savita „miesto mieste“ istorija. Be to, tai paskutinė 29-o ir 59-o Vilniaus autobusų stotelė, kurioje išlipęs pradėsi eiti istorinį miesto maršrutą, o įveikęs atrasi dar negirdėtus ir neregėtus Grigiškių miesto vaizdus, gilią senovę menančius pastatus. Nuobodu lankytis parodose ar ekskursijose? Šioje – tikrai ne! Vietos „stotelių“ ekspozicijoms istoriškai turtingos ir struktūriškai patrauklios bei prieinamos miesto gyventojams ir lankytojams: požeminė perėja link Akveduko, vieta prie sovietų karių kapinių, Vokės upės pakrantė, miesto centras (prie bažnyčios) ir kt.
Žinant, kad jau 100-metį švenčiantis Grigiškių miestas neturi nė vienos knygos, įamžinusios krašto istoriją, Grigiškėse surengta net 10 turiningam poilsiui tinkamų meninių-istorinių-ekspozicijos stotelių, o stenduose atvaizduojama Grigiškių miesto istorija, kurią lengvai galima išgirsti garsinių pasakojimų dėka nuskenavus QR kodą arba užėjus į el. svetainę www.gogrigiskes.lt. Na, o maršruto kulminacija diplomuoto tapytojo, perspektyvaus Lietuvos menininko Lino Kaziulionio Freska: piešiniui ant 9-ių aukštų namo sienos nupiešti menininkas panaudojo 364 metrus popieriaus, iš viso parengė 280 trafaretų. Ties Freska nenustodamas dirbo net 10 dienų, o kiekvieną dieną net apie 10 valandų. Sienos aukštis net iki 29 metrų aukščio. Įgyvendinant projektą, kilo iššūkių net ir perspektyviam gatvės meno profesionalui. Tai viena aukščiausių Freskų visoje Lietuvoje.
Šiam projektui įgyvendinti buvo pasiūlyti trys eskizai, viešo balsavimo būdu visų grigiškiečių buvo išrinktas būtent šis – labiausiai miesto plėtrą atvaizduojantis maketas.
Tikimasi, kad šis projektas taps miesto traukos objektu, skatins multikultūrinę Grigiškių bendruomenę domėtis savo ir Vilniaus miesto istorija, o svarbiausia – suteiks žmonėms savininkiškumo pojūtį – būti godiems SAVO KRAŠTO, būti godiems LIETUVOS.
Liepos 6-ąją startavo pirmasis istorinis maršrutas po Grigiškes, o per ilgąjį savaitgalį sulaukta virš 200 ekskursijos dalyvių! Dėl aktyvaus šio maršruto susidomėjimo planuojama rengti ekskursijas kartą per mėnesį. Ekskursijas-istorinius pasivaikščiojimus ves profesionali gidė, trečios kartos grigiškietė, rašytoja Angelina Zaleckaitė..


