Miestas

Geležinės vilkės kampanija skatins vilniečius deklaruoti savo gyvenamąją vietą

Sostinė kviečia: tapk vilniečiu – deklaruok savo gyvenamąją vietą Vilniuje ir prisidėk prie miesto, kuriame gyveni, augimo. Vilniuje gyvena 62 tūkst. žmonių, savo gyvenamą vietą deklaravusių kitose savivaldybėse. Ten nukeliauja ir jų sumokėti gyventojų pajamų mokesčiai (GPM). Dėl to Vilnius šiemet prarado 28 mln. eurų.

Vilnius – geležinis vilkas ir miestas donoras, kuriam tenka išmaitinti ne tik savo jauniklius, bet ir kitus Lietuvos miestus ar miestelius. GPM donorystė dosni, bet saviems vilkiukams ir nebelieka. Džiugu, kad Vilnius kasmet paauga apie 10 tūkst. naujakurių–studentų, kurie lieka čia, susiranda papildomus ar nuolatinius darbus, kuria verslus ir šeimas, tik ne kiekvienas jų deklaruoja savo gyvenamąją vietą Vilniuje. Vilkė juos maitina, o tuo metu svarbi dalis gyventojo pajamų mokesčio nukeliauja į tas savivaldybes, su kuriomis naujieji vilniečiai ryšių nebeturi.

„Vilnius yra antra jauniausia amžiumi Europos sostinė. Jauni ir nauji gyventojai nuolat papildo mūsų miestą, bet tai reiškia ir būtinybę efektyviai plėsti ar atnaujinti miesto infrastruktūrą. Manau, miestas turi teisę pasiūlyti sąžiningus mainus – naujieji vilniečiai nemokamai naudojasi miesto privalumais, bet už tai oficialiai tampa miesto piliečiais ir tokiu būdu stiprina Vilnių”, – kviečia Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

 

Geležinė vilkė

Šiuo metu savo gyvenamąją vietą Vilniuje deklaravę 565 tūkst. vilniečių. Tačiau iš tiesų gyventojų yra kur kas daugiau: poliklinikose prisirašę 627 tūkst. pacientų, kurie realiai gyvena ir susirgę gydosi Vilniuje. Visi Vilniaus mieste gyvenantys, tačiau savo gyvenamąją deklaravę kituose miestuose, gali laisvai naudotis visomis socialinėmis paslaugomis – gydytis, leisti vaikus į darželius, mokyklas, važiuoti naujausiu viešuoju transportu, plaukioti naujuose baseinuose ir pan. Tačiau tik sostinėje savo gyvenamąją vietą deklaravę gyventojai prisideda prie miesto infrastruktūros gerinimo.

Iš gyventojų pajamų mokesčio gaunamos pajamos naudojamos miesto plėtrai: tiesiamos naujos gatvės, diegiamos inovacijos, statomi baseinai ir sporto aikštynai, tiesiami nauji dviračių takai, tvarkomi parkai, statomi darželiai ir mokyklos. Atnaujinta miesto infrastruktūra naudojasi visi Vilniaus gyventojai bei miesto svečiai.

 

Vilniaus savivaldybė informuoja, kad gyvenamąją vietą deklaruoti Vilniuje nėra sudėtinga, net jei gyveni studentų bendrabutyje ar nuomojiesi butą – tereikia apsilankyti tinklalapyje vilnius.lt, atlikti kelis nesudėtingus žingsnius pildant elektroninę gyvenamosios vietos deklaracijos formą vilnius.lt/deklaravimas Taip pat galima prisiregistruoti tiesiog prie kurios nors miesto seniūnijos. Kitas būdas – atvykti į seniūniją arba savivaldybę, kurioje, pateikę visus reikiamus dokumentus, galėsite deklaruoti savo gyvenamąją vietą. Jeigu gyvenate studentų bendrabutyje – jums tereiks bendrabučio valdytojo sutikimo, jeigu nuomojatės būstą – būsto nuomos sutarties.

Vilnių augina ir kuria nuostabūs žmonės. Nori tapti tikru vilniečiu? – https://vilnius.lt/deklaravimas/

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button