Miestas

„Gegužės 3-iosios“ grupės nariai siūlo įkurti Vilniaus muziejų

Seimo „Gegužės 3-iosios“ grupės nariai Andrius Kubilius, Arūnas Gelūnas, Arvydas Nekrošius, Gediminas Kirkilas, Egidijus Vareikis, Dovilė Šakalienė, Rita Tamašūnienė, Mykolas Majauskas ir Monika Navickienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson ir Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių siūlydami įsteigti „Vilniaus muziejų“, kuriame būtų sudaryta galimybė pažinti daugiatautį, daugiakultūrinį Vilniaus paveldą, siekiant ne tik geriau suvokti miesto istoriją, jo raidą, bet ir tai, kokį svarbų vaidmenį šio miesto kūrime vaidino stiprios žydų, lenkų, gudų ir rusėnų bendruomenės.

Vilniaus muziejus turėtų būti steigiamas remiantis stipriausiais tiek Lietuvos, tiek tarptautiniais akademiniais tyrimais ir šiuos tyrimus atliekančių specialistų patirtimi.

„Esame įsitikinę, kad toks Vilniaus muziejus suvaidintų ne tik svarbų pažintinį vaidmenį, bet ir taptu tuo centru, kuris padėtų šiandieninei Lietuvos visuomenei geriau pažįstant savo bendrą istoriją, geriau pažinti ir vieniems kitus. Taip atsirastų daugiau žmogiškojo tarpusavio pasitikėjimo, o taip pat ir naujų galimybių efektyviau spręsti vieniems ar kitiems rūpimas problemas. Investicija į Vilniaus muziejaus steigimą atsipirktų pačiomis įvairiausiomis prasmėmis, bet ypač stiprinant mūsų visuomenės konsolidaciją bei atsparumą įvairioms įtakoms, kurios siekia Lietuvą skaldyti ir silpninti“, – teigė „Gegužės 3-iosios“ grupės steigėjas Andrius Kubilius.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button