Miestas

Gedimino pilies bokšto vėliava bus perduota saugoti Vilniaus „Laisvės“ gimnazijai

2021 metų Gedimino pilies bokšto Lietuvos valstybinė vėliava bus perduota saugoti Vilniaus „Laisvės“ gimnazijai, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Planuojama, kad vėliava gimnazijai bus įteikta sausio 1 dieną Lietuvos vėliavos iškėlimo Gedimino pilies bokšte 103-ųjų metinių minėjimo ir Lietuvos vėliavos pakeitimo ceremonijoje. Vėliava kasmet įteikiama labiausiai pilietiškumu pasižymėjusiai mokyklai.

„Visos mokyklos, teikusios paraiškas, labai stiprios ir pasižymi sutelkta aktyvia bendruomene, pilietinėmis vertybėmis ir tradicijų puoselėjimu. Komisijai teko sunkus darbas išrinkti geriausią mokyklą iš geriausių“, – sakė komisijos pirmininkas krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus.

 

Šiais metais saugoti Gedimino bokšte plevėsavusią vėliavą pretendavo 27 mokyklos.

Sprendimą perduoti 2021 metų vėliavą Vilniaus „Laisvės“ gimnazijai komisija priėmė atsižvelgdama į Lietuvos rezistencijos atminimo puoselėjimą ir aktyvią veiklą, sutelkiančią ne tik gimnazijos ir Naujosios Vilnios bendruomenę, bet ir įtraukiančią kitas Lietuvos mokyklas. Vilniaus „Laisvės“ gimnazija teikė paraišką jau trečius metus iš eilės.

Komisija, sudaryta iš Krašto apsaugos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų ir Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovų, taip pat nusprendė už veiklą, išsiskiriančią savo kryptingumu ir kūrybiškumu, paskatinti keturias mokyklas specialiais prizais. Tai Rokiškio rajono Pandėlio, Varėnos Ąžuolo, Lazdijų Motiejaus Gustaičio ir Alytaus Jotvingių gimnazijos.

 

Perduoti saugoti senąją Gedimino pilies bokšto vėliavą vienai iš Lietuvos mokyklų – tradicija, tęsiama nuo 2005 metų. Iniciatyva perduoti mokyklai saugoti Gedimino pilies bokšto trispalvę kilo siekiant pagerbti ir paskatinti mokyklas, aktyviai dalyvaujančias ugdant vaikų ir jaunimo pilietiškumą, skatinant šalies istorijos, kultūros ir Lietuvos kariuomenės pažinimą.

Iki 2005 metų vėliava būdavo perduodama saugoti Lietuvos nacionaliniam muziejui.

Pirmą kartą Lietuvos trispalvė Gedimino pilies bokšte suplevėsavo 1919 metų sausio 1 dieną.

 

Autorė Milena Andrukaitytė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Aldona

Vėliava yra valstybės reliktas. Ji turi stovėti muziejuje, dėžutėje. Naujoji Vilnia nieko bendra neturi su istorija ir Lietuvos sostine. Gedimino kalno nereikėjo liesti, laužyti vėliavos stiebo. Buvo gražiai įrengtas istorinis muziejus. Gedimino kalne žydėjo alyvos. Gedimino parke ošė šimtamečiai ąžuolai. Karių rankose neturi būti pašalinių daiktų. Karys neturi kištis į civilinį gyvenimą, išreikšti agoniją, sprogdinti Kalėdų metu dujines raketas, teršti orą. Kareivių šventės ramios, įprastoje kareivinių aplinkoje. Negalima žaisti su ginklais, reikia mokytis vyriškumo, tolerancijos, nesukelti sąmyšio, kad išsigąstų visas pasaulis.

Vardas

Pone Aldona, Jus paveikė pilnatis. Išjunkite kompiuterį, Jums interneto šiandien gana. Geros dienos.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button