Miestas

Gedimino kalnui dar reikia archeologų pagalbos

Atliekant Gedimino kalno sutvarkymo darbus, nors prieš tai buvo atlikti išsamūs archeologiniai tyrimai, paaiškėjo, kad archeologų pagalbos dar reikės vienoje vietoje – reikia prasikasti po akmens mūro vartais. 

Gedimino kalno sutvarkymo darbų koordinatorius UAB „Rekreacinė statyba“ vadovas Algimantas Šiukšta dėl archeologinių tyrimų kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą. Susitikęs su KPD direktorium Vidmantu Bezaru ir KPD vyriausiąja specialiste Augustina Kuriliene, aprodė atliekamus darbus ir tą vietą, kurioje reikės papildomų archeologinių tyrimų. Kaip sakė A. Šiukšta, įrengiant lietaus vandens surinkimo ir nuvedimo į kalno apačią sistemą paaiškėjo, kad norint pasiekti šulinį, reikia kastis po vartais, pro kuriuos veda pėsčiųjų takas. Vamzdis šioje vietoje turi praeiti daugiau kaip 3 metrų gylyje. Būtent čia ir reikia archeologinių tyrimų. 

Šiuo metu jau atlikta daug kalno ir jo šlaito tvarkymo darbų. Kalno viršuje įrengtas drenažas. Aikštelė išklota plokščiu akmeniniu grindiniu. Kylant eskalatoriumi matyti sutvarkytas šiaurės vakarų šlaitas, kuriame buvo didelė nuošliauža. Atlikus šlaito sutvirtinimo darbus, kalnas apsėtas nendriniu eraičinu, kuris gerai krūmijasi, atsparus sausrai, puikiai sutvirtina dirvą.

 

Šaltinis: Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
12 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button