Kultūros ministerijos ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje, kuriam pirmininkavo kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, aptarti artimiausi Gedimino pilies kalno tvarkybos veiksmai.

Pasak Kultūros ministerijos, posėdyje aptartos institucijų pastabos ir pasiūlymai dėl Lietuvos nacionalinio muziejaus parengtos dokumentacijos Gedimino kalno tvarkymo projektavimo ir tyrimų darbų viešojo pirkimo konkursui skelbti.

Sutarta, kaip dokumentacija bus koreguojama ir kaip vyks tolesnis procesas, kad konkursas galėtų būti paskelbtas kovo mėnesį, o jo nugalėtojas paaiškėtų šių metų vasarą.

Nutarta, kad skelbiant viešojo pirkimo konkursą būtų išskirta šiuo metu problemiškiausia Gedimino kalno dalis – pietrytinis šlaitas, pasiūlymams dėl jo tvarkymo projektavimo nustatant 6 mėnesių terminą, projektiniams pasiūlymams dėl viso kalno tvarkybos numatoma nustatyti 12 mėnesių laikotarpį.

Pasak Lietuvos nacionalinio muziejaus, pietrytinio šlaito būklė išlieka sudėtinga. Artimiausiu metu turėtų būti baigti laikini stabilizavimo darbai, kurių tikslas yra apsaugoti šlaitą nuo galimų deformacijų, iki bus atlikti tyrimai ir parengtas tvarkybos darbų projektas. Šlaitas prevenciškai užpiltas skalda ir sutvirtintas tinklu. Skalda užkirs kelią vandeniui gertis į giluminius kalno sluoksnius, o tinklas sutvirtins slinkties plotus.

Kitos Gedimino kalno dalies būklė šiuo metu yra patenkinama, teigiama Lietuvos nacionalinio muziejaus pranešime. Tai lėmė per kelerius metus sėkmingai atlikti laikini stabilizavimo darbai, taip pat praėjusiais metais (palyginti su 2017 m.) labai sumažėjęs kritulių kiekis. Stebėsenos sistemos jau beveik metus nefiksuoja žymesnių judesių – paskutiniai tokie fiksuoti 2018 m. pavasarį, išeinant grunto pašalui, o paskutinės žymesnės deformacijos įvyko dar 2017 m. lapkričio mėnesį.

Vis dėlto visos priemonės (išskyrus šiaurės vakarų šlaite), nors ir pristabdė deformacijas, yra laikinos, skirtos būklei stabilizuoti, iki bus parengtas ir įgyvendintas kompleksinis kalno tvarkymo projektas. Tik atlikus reikalingus tyrimus ir įgyvendinus kompleksinį tvarkybos darbų projektą įmanomas galutinis ilgalaikis viso kalno sutvarkymas.

Visus Gedimino kalno tvarkybos darbus visiškai užbaigti tikimasi 2022 metais.

Valentina Gudienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist