Miestas

Gariūnai kaltina savivaldybę genocidu: turgavietė užsipuolė miesto valdžią dėl žiedo įrengimo

Gariūnų turgavietė kaltina Vilniaus miesto savivaldybė genocidu, mat miesto valdžia nori panaikinti kai kuriuos lauko prekybos paviljonus, gerindami susisiekimą su Lidl parduotuve. Problema visgi slypi kitur: tai Gariūnų statiniai nelegaliai stovi valstybinėje žemėje. Žinodami apie problemą, Gariūnų operatoriai jos nebėgo spręsti ir visa kaltė atiteko miesto savivaldybei.

Šalia Gariūnų turgaus dalies atsiradusios tvoros byloja apie čia prasidedančius žiedinės sankryžos įrengimo darbus. Tai yra didesnio savivaldybės projekto dalis, kuris numato, jog šioje vietoje bus iš esmės pertvarkoma infrastruktūra. „Bus panaikinta šviesoforinė sankryža, jos vietoje įrengta kelių lygių sankryža. Ateityje šalia šitos vietos atsiras ir viadukas”, – sako Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiasis inžinierius Anton Nikitin.

Gariūnai šią situaciją gatvės rekonstravimu tikrai nevadina. Savo feisbuko paskyroje turgavietė pasidalino įrašu, kuriame kaltina smulkiojo verslo genocidu ne tik savivaldybę, bet ir Lietuvos valdžią bei Lidl parduotuvių tinklą. Beje, šiuo įrašu pasidalino virš 1,7 tūkst. žmonių.

 

„Šitos tvoros reiškia, kad šiandien prasidėjo beprecedentis smulkiojo verslo griovimas stambiųjų oligarchų naudai. Vilniaus savivaldybė su Lidlo statybininkais Alvora atvažiavo, savavališkai pastatė tvoras, pilnai uždarančias visą Gariūnų teritoriją ir pradėjo Gariūnų griovimo darbus. Nuo rytojaus pirkėjai ir pardavėjai negalės patekti į lauko prekybą. Lietuvą valdo korupcinis oligarchų tinklas. Čia smulkusis verslas nepageidaujamas. Keli tūkstančiai dirbančių smulkiųjų verslininkų nuo rytojaus lieka be darbo, pajamų. Ką atstovauja Vilniaus ir Lietuvos valdžia? Vokišką Lidl?”, – retoriškai klausia Gariūnų turgavietės atstovai.

Pastatytos tvoros nereiškia, kad Gariūnus kažkas ruošiasi nušluoti nuo žemės paviršiaus. Gariūnams ši situacija irgi ne staigmena. Kaip paaiškėjo, turgavietės operatorius jau seniai žinojo, kad dali statinių nelegaliai stovi valstybinėje žemėje. Be to, Gariūnų operatorius buvo informuotas apie projektą prieš daugiau nei metus ir turėjo pakankamai laiko išspręsti problemą, informuoti nuomininkus apie artėjančius žiedo įrengimo darbus. Verta pridurti, kad Gariūnų vadovai dėl žiedo įrengimo kreipėsi į teismą ir jį pralaimėjo. Teismas leido vykdyti statybos darbus. Gegužės mėnesį Gariūnai buvo informuoti apie liepą prasidedančius statybos darbus.

„Labai apmaudu ir gaila, kad prekybos centro administratorius neinformavo savo nuomininko, kad jų statiniai stovi valstybinėje žemėje. Turėjo labai daug laiko, kad sutvarkyti reikalą, bet sąmoningai to nedarė. Gaila prekybininkų, kurie tokioje situacijoje yra ir manau, kad jie galėtų susivienyti ir nukreipti savo pyktį į operatorių, kuris šios situacijos neišsprendė per daug metų, o ne į rangovą, kuris vykdo darbus”, – komentuoja A. Nikitin.

 

Į vykdomą projektą patenka gana nedidelė turgavietės dalis. Nors daugiau statinių nelegaliai stovi valstybinėje žemėje, vykdant šį projektą, jie liečiami nebus. Negalima atmesti varianto, kad ateityje valstybės institucijos irgi norės vykdyti savo projektus. Iki to laiko Gariūnų vadovai turėtų sutvarkyti reikalus su nelegaliai ant valstybinės žemės stovinčiai paviljonais.

Į incidentą sureagavo Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus patarėjas – Karolis Žukauskas. Savo feisbuke jis pasidalino viešai prieinama Gariūnų schemą, pridurdamas, kad „iš schemos akivaizdu, kad Gariūnų turgavietė išlipa iš savo ribų, bet kol niekam netrukdė, matyt, niekas ir nelietė temos. Gariūnų turgaus operatorius, panašu, iš to darė bizniuką – nuomavo paviljonus ne savo teritorijoje, o smulkieji verslininkai nesigilino, kokioje teritorijoje vyksta jų prekyba. Taip buvo n metų iki dabar”.

Žiedo įrengimo darbus įsipareigojo įgyvendinti Lidl, kadangi teritorija patenka į aplinkinę parduotuvės infrastruktūrą. Prekybos tinklas pasisamdė statybų bendrovę, kuri jau antradienį turėjo pradėti statybos darbus.

 

„Kadangi jo teritorijoje stovi nelegalūs Gariūnų paviljonai, žinoma, kad juos reikia griauti – apibraukiau raudonai tą vietą. Lyginant su visu turgumi, čia lašas jūroje, todėl rėkti jiems apie Gariūnų genocidą nevertėtų. Tuo labiau, kad ši dalis stovi nelegaliai. Vakar turėjo prasidėti darbai, bandyta aptverti tvoromis, bet Gariūnų gyventojai trukdo ardyti nelegalius pastatus. Matyt reikės policijos pagalbos”, – rašo K. Žukauskas.

Gariūnų prekeiviams, kurie buvo apgauti turgavietės vadovybės, mero patarėjas ragina kreiptis į teismą. Kiti smulkieji verslininkai turėtų įsitikinti, ar jų prekyba vyksta legalioje teritorijoje, kad vėliau išvengti problemų. Tai galima padaryti tiesiog išanalizavus viešai prieinamas schemas.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
51 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Fap fap

Vyt lauk tuos turginius, mokesciu nemoka, pabandyk kortele atsiskaityt tai tik pasijuoks, turginis jauciasi visagalis gali vaikyt zmones po bankomatus, griaut visus gariunus reikia

Petras

Apsi

Bob

Visi tuos vargšus Gariūnų prekybininkus skriaudžia – vieni neduoda prekiauti kontrafaktu, kiti nori surinkti mokesčius, o dabar dar ir neleidžia užimti valstybinės žemės… Faktas, kad čia Lidl’o ir piktų oligarchų sąmokslas prieš sąžyningą ir atsakingą verslą.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button