Miestas

G. Nausėda uždavė klausimų sostinės savivaldybei dėl A. Smetonos paminklo: noriu, kad jie išsklaidytų abejones

Prezidentas Gitanas Nausėda sukritikavo Vilniaus miesto valdžią dėl, pasak jo, nemažai abejonių keliančių sprendimų, įgyvendinant sumanymą sostinėje pastatyti paminklą buvusiam prezidentui Antanui Smetonai. Anot dabartinio šalies vadovo, tai, kad sostinės savivaldybė stabdo paminklo buvusiam prezidentui įgyvendinimą, gali rodyti, kad bandomą Vilnių išskirti su Antanu Smetona.

„Tai dar vienas liūdesys“, – apie įstrigusį paminklo tarpukario Lietuvos prezidentui klausimą sakė G. Nausėda.

„Iš tikrųjų man yra labai apmaudu konstatuojant tai, kas įvyko per pastaruosius metus, daryti išvadą, kad aš aiškiai matau politinės valios stoką Vilniaus savivaldybėje, kuri ilgą laiką aktyviai dalyvavo procese, dalyvavo vietos parinkime, vėliau nuo to proceso nusišalino, nors iš pradžių pritarė net ir vietai“,– teigė G. Nausėda.

 

Prezidentas suabejojo, ar tikrai visi Vilniaus miesto savivaldybės sprendimai bei raginimas konkursą dėl paminklo organizuoti iš naujo buvo nuoširdūs. Todėl, pažymėjo šalies vadovas, sostinės savivaldybė turėtų labai aiškiai atsakyti į viešojoje erdvėje keliamus klausimus, ko miesto valdžia siekia pristabdžiusi paminklo statymo procesą.

„Mano nuomone, tai yra padėtis, kurioje savivaldybė turėtų labai aiškiai atsakyti į klausimą, nes tokių įtarimų galėtų atsirasti: ar norima tiesiog sužlugdyti Smetonos paminklo statybą, ar tikrai ir sąžiningai galvojama, kad būtų galima (paminklo projektą – ELTA) įgyvendinti kitaip“, – sakė prezidentas.

„Norėčiau, kad ji išsklaidytų abejones, kurių deja yra, kad tai yra tiesiog mėginimas išskirti Vilnių ir Smetoną. Istoriškai Vilniaus ir Smetonos išskirti negalima, bet mūsų biurokratų galvose tokį skyrybų procesą organizuoti galima“,– apibendrino prezidentas. 

 

Prieš keletą savaičių Vilniaus savivaldybės taryba priėmė rezoliuciją, kuria prašoma Vyriausybės stabdyti pernai įvykusio konkurso rezultatų įgyvendinimą, nes, tvirtina ji, sostinės atstovai nebuvo įtraukti į Kultūros ministerijos organizuoto projekto konkurso komisijos sudėtį, o projektams pateikti skirta per mažai laiko.

ELTA primena, kad paminklo A. Smetonai konkursas buvo inicijuotas praėjusios Vyriausybės, o jo nugalėtojais tapo autoriai Gediminas Antanas Sakalis, Kazys Venclovas ir Indrė Rakauskaitė bei jų projektas „622522“, kuriam buvo skirta 250 tūkst. eurų.

Paminklą A. Smetonai buvo planuojama statyti Gedimino prospekte, kitapus Vinco Kudirkos aikštės. 1918 m. toje vietoje, tačiau neišlikusiame pastate dirbo Valstybės Taryba ir jai pirmininkavęs A. Smetona. 

 

Benas Brunalas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button