Lietuvos energetikos agentūra (LEA)  skaičiuoja, kad sausio mėnesį už šilumą mažiausiai mokės Vilniaus gyventojai – 7 ct/kWh, kadangi didelę dalį šildymui naudotų dujų pakeitė mazutas. Tuo tarpu Panevėžio gyventojai mokės daugiausiai – vidutiniškai 9 ct/kWh, nes „Panevėžio energija“ aptarnaujanti kelis kitus miestus, kurių katilinės dažnai neefektyvios.

„Palyginome penkis didžiausius Lietuvos miestus ir matome, kad visuose miestuose bus pokytis į didėjimo pusę, išskyrus Vilniaus. Vilniaus kainų mažėjimas siejamas su tuo, kad buvo pereita nuo dujų į mazutą“, – teigė V. Lauruševičienė.

„Įtakos turi tai, kad „Panevėžio energija“ aptarnauja labai didelę zoną. Net tokius miestus kaip Kėdainius, Biržus, Kupiškį. Siejama su tuo, kad ne visur yra ir pakankamai efektyvios katilinės“, – pridėjo ji.

Anot LEA ekspertės, lyginant 2022 m. ir 2023 m. daugelyje Lietuvos miestų šilumos kainos padidėjo vidutiniškai apie 22 proc. Tai nulėmė per šiuos metus beveik 40 proc. paaugusios biokuro kainos.

„Nuo praeito sausio mėnesio iki šio sausio mėnesio biokuro kainos kilo apie 40 proc. Tai nulėmė, kad vidutinė šių metų šildymo kaina buvo 32,38 eurai už megavatvalandę (2022 metų sausio mėnesį kaina buvo 26 Eur/kWh). Matome, kad tas biokuro kainų padidėjimas turėjo įtaką ir šildymo kainai“, – žurnalistams ketvirtadienį kalbėjo V. Lauruševičienė.

Galiausiai LEA ekspertė paminėjo, kad šiuo metu didžioji dalis Lietuvos daugiabučių yra pasenę arba nerenovuoti. Tai irgi prisideda prie galimų šildymo kainų, kadangi prastos būklės daugiabučių šildymas gali kainuoti daugiau nei triskart daugiau negu naujų ar renovuotų.

„Didelę įtaką šildymo sąskaitai turi daugiabučio namo būklė – kuo pastatas prastesnės būklės – senas, nerenovuotas – tuo 1 kv. m kaina yra didesnė, lyginant su nauju arba renovuotu. Skatiname gyventojus pagalvoti apie renovaciją, kadangi iš registruotų 40 tūkst daugiabučių, beveik 30 tūkst. daugiabučių yra žemesnės nei D energetinės klasės“, – aiškino V. Lauruševičienė.

ELTA primena, kad 2023 m. sausio 17 d. biokuro kaina fiksuota mažiausia šiuo šildymo sezonu – 33,36 Eur/MWh.

2023 m. sausio mėnesį tiekimo šilumos vidurkis Lietuvoje siekė 9,23 ct/kWh.

Vilniuje šį šildymo sezoną daugiau nei pusę viso šilumos gamybai sunaudojamo kuro sudaro biokuras ir iš nepriklausomų šilumos gamintojų įsigyjama šilumos energija, apie trečdalį – mažasieris mazutas. Likusį dešimtadalį – gamtinės dujos, bei dyzelinas.

Žygimantas Šilobritas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar reikalingas greičio matuoklis Gedimino prospekte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.