Miesto tyrinėjimo dviračiais entuziastai kviečiami išbandyti 8 km maršrutą „Dviračiu per pasaulį Šnipiškėse“ – per 1,5 val. apvažiuoti Lietuvą, Latviją, Estiją, Švediją, Lenkiją, Suomiją, Izraelį, Armėniją, Japoniją, Kiniją ir kitas šalis. Tai naujas puslapis „Neakivaizdinio Vilniaus“ studijų kryptyje „Ant dviračio. Istorijoms riedant dviem ratais atrasti“. 

„Po akyse besikeičiančias Šnipiškes dabar itin patogu pasivažinėti atnaujintais dviračių takais. Tačiau kad minant pedalus dar būtų galima ir geriau pažinti šį miesto rajoną, atrinkome stoteles, pasakojančias globalias sostinės istorijas. Net patys nustebome pamatę, kiek pasaulio telpa Šnipiškėse“, – atrasti tolimų ir artimų šalių bei miestų, etninių bendruomenių įvairovę siūlo Vilniaus savivaldybės Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Mackevičienė. 

Maršrute – armėnų bažnyčia su vynuogėmis puoštais vartais, nesusipratimas dėl Senosios Romos imperijos dykumų klajoklių, pieva su Kinijos simbolio drakono kiaušiniu, seniausio švediško muziejaus po atviru dangumi bendravardis, dvi Japonijos ir kitos netikėtos istorijos.

Nauja tai, kad šis maršrutas yra papildytas iškylų vietomis (stotelės pažymėtos „Piknik“) stabtelti ir pasidaryti pertraukėlę. Tai ypač aktualu dviračiais keliaujančioms šeimoms. Beje, maršrutą įveikti galima ir pėsčiomis.

„Dviračio ir smalsumo derinys – nesibaigiančios progos nustebti. Rodos, tiek kartų išmintas ir pažintas Vilnius kas kartą pasirodo naujais kampais ir naujomis spalvomis. Svarbiausia nebijoti nusukti nuo kelio į takelį, o dar geriau – per kiemus ir, pavyzdžiui, atrasti Juozapo Montvilos kolonijas, kurių mieste penkios, devynis privačių namų rajonėlius, išdygusius sovietmečiu, Neries senvagės takus ir tapti nuo šio stebėjimosi priklausomu“, – linki maršruto sudarytoja gidė Lina Dusevičienė. Ji pabrėžia, kad dviračiu visada greičiau ir toliau negu pėsčiomis bei visada gražiau ir įsimintiniau negu automobiliu.

Susisiekimo paslaugos duomenimis, Vilniuje dviračių takų tinklą šiandien sudaro jau 144 km kokybiškų dviračių takų. Šiemet takų tinklą numatoma papildyti dar 25 km trasų, atverti 18 dviračių saugyklų, įrengti dar 1 tūkst. dviračių stovų, kryptinėmis nuorodomis papildomai paženklinti 10 km dviračių trasų.

„Dviračiu per pasaulį Šnipiškėse“ – jau aštuntasis „Neakivaizdinio Vilniaus“ maršrutas dviratininkams. Kiti maršrutai veda po Vingio parką ir Karoliniškes, Belmontą, Neries pakrantes, Verkius, Žaliuosius ežerus, palei Neries tiltus ir per Senamiestį – 700 trajektorija. Tai – specialus maršrutas, skirtas Vilniaus jubiliejui ir nukeliantis į septynis miesto istorijos šimtmečius.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

16 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist