Miestas

Dovana Užupio Respublikai – skelbiamas skulptūros konkursas

Iškilmingai paminėję Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, pradedame ruošis kitam minėjimui – Užupio Respublikos nepriklausomybės dienai. Prieš pusmetį Užupyje įsikūrę v2o juvelyrikos namai siekia prisidėti prie šios bendruomeniškos ir išskirtinės Vilniaus erdvės populiarinimo, todėl artėjančios šventės proga nori šiai vietai padovanoti dovaną – skulptūrą, kurios projekto konkursas skelbiamas jau šiandien. Dalyvauti kviečiami visi Lietuvos menininkai.

Pagrindinis šios iniciatyvos tikslas – skleisti žinią apie Užupio Respubliką kaip apie menininkų ir amatininkų traukos centrą bei skatinti juvelyrikos kaip meno šakos pažinimą. „Tikimės, kad konkurso dalyviai pateiks projektą kūrinio, kuris džiugins ne tik Vilniaus gyventojus, bet bus įdomus ir čia atvykstantiems miesto svečiams. Tai bus mūsų veiklos sritį – juvelyriką – atspindinti „gyva“ skulptūra, prie kurios prisiliesti galės kiekvienas,“ – sako konkurso iniciatorė, v2o juvelyrikos namų įkūrėja Viktorija Orkinė.

Pagrindiniai skulptūros reikalavimai – ilgaamžiškumas, idėjos sąsaja su juvelyrika ir interaktyvumas. Būtent interaktyvumą organizatoriai išskiria kaip vieną svarbiausių reikalavimų, nes norima, kad į skulptūrą būtų gražu ne tik pažiūrėti, bet ir ją išbandyti, pajudinti ar net pasinaudojus ja sužinoti kažką naujo. Konkursui pateiktus projektus vertins atsakinga komisija, sudaryta iš konkurso organizatorių, Užupio Respublikos ir Vilniaus miesto atstovų, menininkų – bus siekiama išrinkti geriausią dovaną.

 

Reikalavimus atitinkančius skultpūrų projektus dalyviai orgnaziatoriams pateikti turi iki 2018 m. kovo 30 d.  Konkursui pateikti projektai bus eksponuojami, todėl kiekvienas, užsukęs į v2o juvelyrikos namus, galės balsuoti už labiausiai patinkančią idėją – į visuomenės balsus bus atsižvelgta ir galutinio komisijos sprendimo metu. Ekspozicijos laikas – 2018.04.03 – 2018.04.07. Numatoma nugalėtojo paskelbimo data – ne vėliau kaip balandžio 20 d. Kviečiame dalyvauti!

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button