Miestas

Dokumentiniame filme Vilniuje atkuriama Medininkų tragedija – bus eismo ribojimų

Vilniuje prasidėjo dokumentinio filmo apie Medininkų žudynes filmavimo darbai. Vėlyvą birželio 1-osios vakarą dėl to trumpam bus ribojamas eismas Antakalnyje, numatyta ir sprogimo garso imitacija.

Filmas „Postas aušroje“ laiko mašina nukels žiūrovus tiesiai į įtemptus 1991-uosius, kuomet įvykių epicentre atsidūrė pasienio pareigūnai.

„Tuomet ką tik susikūrusiose valstybės institucijose dirbę pareigūnai – tikrieji didvyriai. Ypatingus žygdarbius jie atliko nepaisant apgailėtinų finansinių ar materialinių aplinkybių: ginkluotės, uniformų ar transporto“, – sako filmo prodiuseris Edmundas Jakilaitis.

 

Dokumentinio filmo kūrėjai, remdamiesi oficialiu dokumentu – Aukščiausiojo teismo nuosprendžiu OMON milicininkui K. Michailovui ir interviu su aukščiausiais to meto valstybės, teisėsaugos pareigūnais, nužudytų pareigūnų kolegomis, šeimos nariais,  atkuriamosios dokumentikos forma kiek įmanoma tiksliau atkurs liepos 31-osios įvykį Medininkų pasienio poste.

„Filmas žiūrovus perkels į blokados laikus. Išgirsime pareigūnų dialogus, tikrus radijo ir televizijos pranešimus, pajusime tuo metu valstybėje ir visuomenėje tvyrojusią atmosferą. Tai – laiko mašina tiesiai į tragiškus 1991 metus. Aplinkybes, su kuriomis tuomet susidūrė pareigūnai, šiandien sudėtinga ir įsivaizduoti“, – teigia E. Jakilaitis.

Vilniaus kino biuras informuoja, kad 2021 m. birželio 1 d. 23.00–23.30 val. filmavimo darbai vyks skvere prie Antakalnio ir L. Sapiegos gatvių sankryžos, trumpam (iki 5 min.) draudžiamas transporto priemonių ir pėsčiųjų eismas Antakalnio ir L. Sapiegos gatvėse. Atkreipiame dėmesį, kad filmavimo metu bus imituojamas savadarbio įtaiso sprogdinimas. 

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
11 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button