VšĮ Vilniaus policijos klubo vaikams ir jaunimui prezidentas Aleksandras Ustinovas pastebi, kad šiais laikais, kai dauguma moksleivių mokosi nuotoliniu būdu, į dienos centrus jie po pamokų ateina itin džiugiai nusiteikę ir pasiilgę bendravimo bei aktyvesnės veiklos. Veiklų čia netrūksta, o iš viso Vilniuje šiuo metu dienos centrus lanko beveik 900 moksleivių.

Vilniaus savivaldybėje 2020 m. veikė apie 30 dienos centrų, o savivaldybė finansavo 11 iš jų; paslaugos juose teiktos 269 vaikams. Šiemet situacija pasikeitė: savivaldybė kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skiria paramą visiems 42 akredituotiems dienos centrams, kuriuose yra 949 vietos, o socialinės priežiūros paslaugos teikiamos 886 vaikams.

Kaip pasakojo Vilniaus savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Nadežda Buinickienė, dienos centrai teikia įvairias socialinės priežiūros paslaugas. Tai informavimas, konsultavimas, tarpininkavimas, kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas (asmens higiena, sveikos gyvensenos įgūdžiai ir kt.), pagalba ruošiant pamokas, maitinimo ir laisvalaikio organizavimas, psichologinės pagalbos organizavimas, kitos individualios socialinės paslaugos, atsižvelgiant į vaiko poreikius (pvz., logopedo konsultacijos).

Yra keletas vaikų dienos centrų, kurie specializuojasi paslaugas teikdami tam tikrai visuomenės grupei, pavyzdžiui, vaikams, turintiems negalią, elgesio ir emocijų sutrikimus, arba paaugliams, jaunuoliams.

Socialinės priežiūros paslaugos vaikams dienos centruose teikiamos ne mažiau kaip 3 dienas per savaitę ir ne trumpiau nei 4 valandas per dieną.

“Norime pasidžiaugti, kad Vilniaus mieste vaikų dienos socialinės priežiūros paslaugas teikia labai daug nevyriausybinių organizacijų (NVO), kurios turi ilgametę patirtį dirbant su vaikais ir šeimomis. Iš 42 įstaigų 35 atstovauja nevyriausybinį sektorių. NVO pagrindinis veiklos tikslas yra viešosios gerovės kūrimas. Įstaigos gali pasitelkti savanorių pagalbą, lanksčiai reaguoti į visuomenėje kylančius iššūkius bei padėti spręsti socialines problemas”, – sakė N.Buinickienė.

2021 m. Vilniaus vaikų dienos centrų teikiamoms socialinėms paslaugoms finansuoti iš Valstybės biudžeto lėšų skirta 638.400 Eur. Vilniaus miesto savivaldybės administracijas skyrė dviejų tipų finansavimo krepšelius, kuriuos kiekvienas vaikų dienos centras galėjo pasirinkti pats. Vienam vaikui per mėnesį iš savivaldybės biudžeto skiriama finansuoti 27,50 Eur arba 50 Eur.

Centro lankytojai svajoja tapti policininkais

VšĮ Vilniaus policijos klubas vaikams ir jaunimui sostinėje yra įkūręs du dienos centrus. Justiniškėse esantį centrą lanko 18 moksleivių nuo 7 metų, Grigiškėse – 15.

Tai vaikai iš gausių, sunkumus ir socialinę riziką patiriančių šeimų. Jei po pamokų jie liktų namuose, jiems turbūt kiltų problemų ruošiant namų darbus, o gal ir pagundų įsivelti į netinkamą veiklą.

Kai kurie jų nukreipiami į Vyriausiojo policijos komisariato įsteigtą dienos centrą pagal Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymą – jie jau prasikaltę, ir jei nepasitaisys, gresia pakliūti į socializacijos centrus. A.Ustinovas pastebėjo, kad jei trylikametis yra metęs mokyklą ir įsitraukęs į gaujos veiklą, tarkim, apiplėšinėja automobilius, jį perauklėti išties sunku.

Tačiau tokių vaikų Policijos klubo dienos centruose būna vienas kitas, o dauguma pavyzdžių gražūs. Štai visi devyni vienos gausios šeimos vaikai lankė ar tebelanko tą patį dienos centrą, o užaugę jame patys savanoriauja.

Vaikai čia papietauja, paruošia namų darbus (jiems padeda pedagogas ir savanoriai), sportuoja, šoka, bendrauja su psichologu, socialiniu darbuotoju ir dalyvauja įvairiuose užsiėmimuose, iškylauja. Nuolat vyksta susitikimai su policijos pareigūnais.

„Dienos centre dirbu jau penkiolika metų ir nei karto negirdėjau iš vaikų neigiamų atsiliepimų apie policininkus – jie supranta, kad pareigūnai yra tam, kad padėtų. Nemažai vaikų patys sako, kad užaugę nori tapti policininkais, ir iš tiesų yra keletas, kurie pasirinko studijas policijos mokykloje“, – pasakojo A.Ustinovas.

Medžiaga parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės užsakymą. Turinys apmokėtas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist