Miestas

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ piktinasi: Vilnius su klimato kaita kovos biurokratija ir naujais etatais

Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybės taryba sprendė dėl naujos agentūros sukūrimo. Ši agentūra turėtų Vilniui padėti kovoje su klimato kaita, tačiau, pasak Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovų, į akis krenta tai, kad toks agentūros kūrimas atrodo labiau dirbtinis būdas sukurti etatą ir užsiimti „greenwashing‘u“.

„Gal ir simboliška, kad dėl tokios įstaigos sukūrimo balsuojama diena po to, kai pranešama apie Lukiškių liepų, kurios tapo savivaldybės ne kompetencijos ir požiūrio į brandžius medžius monumentų, kirtimą. Dar daugiau, prieš savaitę Vilniaus miesto savivaldybė pranešė apie planus deginti krosnių kurą ir mazutą, kurių tarša ir poveikis aplinkai yra siaubingas. Atrodo, kuriama agentūra jau dabar galėtų patarti Vilniaus miesto vadovybei dėl jų daromos žalos gamtai ir klimatui. Tačiau kalbant rimtai, dirbtinai kuriama agentūra su vienu etatu, kurio vertė yra 4200 eurų, su visa pagarba šiam specialistui, vargiai spręs įsisenėjusias Vilniaus miesto kovos su klimato kaita problemas, tuo labiau, kad meras nerodo jokio noro jų spręsti, tik fotografuotis prie naujai sodinamų medelių“, – teigia Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Lukas Savickas.

Planuojama, kad naujosios agentūros VŠI „Klimatui neutralus Vilnius“ veiklos sritys būtų atstovauti Vilniaus miestui kaip Miestų misijos dalyviui, skatinti neutralaus miesto klimato formavimą.

 

Pasak parlamentaro, tokios veiklos sritys skamba labai nekonkrečiai ir daugiau atrodo, kaip biurokratinės varnelės užsidėjimas, nei realus bandymas spręsti klimato kaitos iššūkius.

„Perskaičius šios naujai kuriamos įstaigos tikslus vienintelis, kiek konkretesnis, dalykas juose yra Vilniaus miesto atstovavimas Europos Sąjungos misijos „100 klimatui neutralių ir išmaniųjų miestų“ programoje. Tačiau jei tam reikia atskiros viešosios įstaigos, tai būkime sąžiningi prieš save bei taip ir įvardinkime, o ne užsiimkime „greenwashing‘u“ į žalią popieriuką pakuodami dar vieną biurokratinį nulį. Niekaip nesuprantu, ką ši įstaiga galės padaryti tokio, ką jau seniai privalo, bet nedaro Vilniaus administracija, tuo labiau, kad tokios įstaigos įtaka sprendimų priėmimui yra nulinė”, – piktinasi Seimo narys, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Vilniaus skyriaus pirmininkas Lukas Savickas.

Kuriant naująją įstaigą numatomas vieno euro savivaldybės įnašas. Laikinąja direktore planuojama skirti Agnę Eigminienę, direktoriui etatas savivaldybei kainuos 4200 eurų su mokesčiais. Dėl šios įstaigos įkūrimo bus balsuojama liepos 20 dienos Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
20 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Karolis

Na kad Vilnius apsikakojes su energetika ir greenwash’u tai tas tiesa. Bet iš tos partijos reiktu atimti žodį demokratai, nes nei jie demokratinių pažiūrų, nei ju “programa” nei pasisakymai. Tik padergt ant oponento, o realiu pasiulymų 0. Kai patys buvo valdžioje nieko gudresnio neprastumė.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button