Miestas

Dėl Vilnių užklupusios liūties sutriko Upės gatvėje esančios nuotekų siurblinės darbas

Ketvirtadienį ryte, maždaug 11 valandą, po itin stiprios miestą užklupusios liūties, sutriko vienos didžiausių Vilniuje nuotekų siurblinės darbas. Upės gatvėje esančią siurblinę užplūdo vamzdžiais atitekantis liūties vanduo, siurblinė nebepajėgė jo pumpuoti į Vilniaus nuotekų valyklą ir, persipildžius avariniams rezervuarams, buvo užpilti bei nustojo dirbti siurbliai.

Sustojus siurbliams nuotekos iš siurblinės automatiškai pradėjo tekėti į Neries upę. Preliminariais duomenimis, šiuo metu jų teka maždaug po 1,5 tūkst. kubinių metrų per valandą. Didžiąją dalį į upę patenkančių nuotekų sudaro paviršinis lietaus vanduo.

Užpilta siurblių patalpa nuo pat ryto tuštinama čia dirbančiais mobiliais siurbliais. Nusausinti patalpą planuojama per artimiausias keletą valandų. Vėliau specialistai atnaujins siurblių darbą, tai tikimasi padaryti dar šiandien.

 

Upės gatvėje esanti nuotekų siurblinė nuotekas į Vilniaus nuotekų valyklą pumpuoja iš Vilniaus senamiesčio, Žirmūnų, Antakalnio ir Baltupių mikrorajonų. Šiose miesto dalyse gyvenančių miestiečių prašome maksimaliai sumažinti buitinių nuotekų leidimą į nuotekų sistemą, ypatingai raginame šiuo metu nenaudoti buitinės chemijos priemonių, pavyzdžiui, skalbimo ar indų plovimo miltelių.

Upės gatvės nuotekų siurblinės projekte numatyta, jog panašiais avarijų atvejais – dingus elektros energijos tiekimui, ar sugedus varikliams – nuotekos keletą valandų gali būti kaupiamos specialiame rezervuare, o tada automatiškai pradeda tekėti iš į upę. Ketvirtadienio ryto liūtis buvo tokia stipri, jog nuotekos užpylė ne tik rezervuarą, tačiau ir virš jo esantį variklių skyrių.

„Vilniaus vandenų“ specialistų duomenimis, tai pirmoji tokio tipo avarija Upės gatvėje esančioje nuotekų siurblinėje, kuri buvo pradėta naudoti dar 1975 metais, o suprojektuota ji dar 1968 metais.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button