Miestas

Dėl tinklo atnaujinimo darbų Naujamiestyje – galimas laikinas vandens kokybės pablogėjimas

„Vilniaus vandenys“ informuoja, kad šiuo metu sostinės Naujamiestyje atnaujinama ilgai netvarkytą vandentiekio dalį, kad ateityje galėtu užtikrinti nepertraukiamą kokybiško vandens tiekimą. Dėl to vandenyje kurį laiką (iki 7 dienų), kol bus plaunamas vamzdynas, gali pasikartojančiai atsirasti geležies ir mangano dalelių. „Vilniaus vandenys“ deda visas pastangas, kad darbai būtų atlikti kuo sparčiau ir vandens kokybė būtų atstatyta.

Kodėl vandenyje yra mikroelementų?

Tiek geležies, mangano, tiek kitų mikroelementų (kalcio, kalio, magnio ir kitų) kilmė yra gamtinė ir geriamajame vandenyje jų atsiranda natūraliai. Vanduo pratekėdamas uolienomis tirpdo jame esančias mineralines medžiagas ir jomis prisisotina. Nuo jų įvairovės ir kiekio priklauso vandens skonis bei kitos savybės. Puikiai suprantame, kad netikėtai padidėjus jų koncentracijai, nemalonios išvaizdos ar skonio vanduo sukelia neigiamą reakciją, vis dėlto norime patikinti, kad tai nėra pavojinga.

Kada ir kodėl vandenyje padidėja mikroelementų kiekis?

Prieš tiekdami klientui geriamąjį vandenį „Vilniaus vandenys“ jį gerina filtruodami. Nepaisant to, ilgainiui geležis, manganas ir kiti mikroelementai nusėda ant vamzdžių sienelių.

 

„Vilniaus vandenys“ periodiškai remontuoja vamzdyną ir jo dalis (sklendes, siurblius) arba jį atnaujina, susidėvėjusias dalis keičia naujomis, o tam reikalui tenka trumpam atjungti vandenį. Po remonto jį vėl įjungus, ant vamzdžių sienelių nusėdusios geležies ir mangano nuosėdos sujuda ir vanduo kuriam laikui susidrumsčia. Tinklo atnaujinimo darbai dažniausiai vyksta senesniuose Vilniaus rajonuose, kai kuriais atvejais ten, kur kelis dešimtmečius jis nebuvo tvarkomas, todėl jie yra būtini ir neišvengiami, kad būtų užtikrintas vandens tiekimas.

Kas daroma, kad vandens kokybė vėl būtų įprasta?

Po remonto ar avarijos vandentiekio tinklai yra plaunami etapais, todėl vandens kokybė kelias dienas gali svyruoti.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button