Miestas

Dėl potvynių metu gyventojų patirtos žalos atlyginimo  – kreipimasis  į Vilniaus merą R. Šimašių

Seimo narys socialdemokratas Linas  Jonauskas kreipėsi į Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių, ragindamas sudaryti darbo grupę, kuri nustatytų tvarką, pagal kurią miesto gyventojams būtų atlyginama žala, atsiradusi dėl liūčių metu patvinusių gatvių.  

Pasak Seimo nario L. Jonausko, liūčių metu apsemtose, dėl vandens nepravažiuojamose Vilniaus gatvėse užstrigę automobiliai patyrė žalą, kurią turėtų kompensuoti savivaldybė.

„Savivaldybė yra tiesiogiai atsakinga už tai, kad lietaus užtvindytose gatvėse stojo ir gedo automobiliai. Vilniečiai moka mokesčius, iš kurių yra tvarkoma miesto infrastruktūra ir jie turi teisę gauti kompensacijas už patvinusiose gatvėse sugadintas transporto priemones. Matėme, kad kai kur gatvės patvino dėl to, kad neišvežta nupjauta žolė buvo liūčių nuplauta iki trapų ir juos užkimšo. Tai elementarus aplaidumas. Už nesutvarkytą vandens nuotekų nukreipimo ir surinkimo sistemą savivaldybė taip pat turėtų prisiimti atsakomybę. Gatvės skęsta ne vienerius metus, o pokyčiai įgyvendinami per lėtai. Net ir neseniai pastatytas Vakarinis aplinkkelis yra suprojektuotas neįvertinus, kad ir jis liūčių metu bus semiamas vandens. Vilniaus miesto savivaldybė turi prisiimti už tai atsakomybę, atlyginti gyventojams žalą ir kuo greičiau imtis darbų, kad kiekvieną kartą palijus gatvės netaptų Venecijos kanalais“, – sako L. Jonauskas.

 

Parlamentaras  ragina Vilniaus miesto savivaldybę pademonstruoti gerą valią ir atlyginti žmonėms žalą už liūčių metu sugadintas transporto priemones.

„Gyventojai, patyrę liūčių metu žalą dėl patvinusių miesto gatvių, gali kreiptis su ieškiniu į teismą, tačiau tai brangiai kainuoja. Jei savivaldybė nedemonstruos geros valios, žmonėms liks tik vienintelis būdas, kaip išsireikalauti žalos atlyginimą, – kreiptis, kad žalą išieškotų teismas. Visgi tikiuosi, kad savivaldybė parodys sąmoningumą ir atlygins miestiečių patirtą žalą. Vilniaus gyventojai, nukentėję nuo potvynių, turėtų ginti savo teises ir kreiptis į savivaldybę dėl žalos atlyginimo“, – teigia Seimo narys L. Jonauskas.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
52 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Karolis

Puiki iniciatyva! Kai kainuos savivaldybej is kisenes, gal atidziau priimines rekonstrukcinius projektus. Ir ne vien Vilniuje to reikia, bet visuose miestuose.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button