Miestas

Dėl Lukiškių aikštėje numarintų liepų – kreipimasis į Vilniaus merą R. Šimašių

Lietuvos socialdemokratų frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kreipėsi į Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių, prašydamas išaiškinti, kas atsakingas dėl po rekonstrukcijos darbų Lukiškių aikštėje numarintų liepų.  

L. Jonauskas mano, kad aikštės rekonstrukcijos metu už žalą, padarytą medžiams, turi atsakyti už tai atsakingi asmenys.

„Šis atvejis gerai iliustruoja, kokius rezultatus turi miestas, ignoruodamas specialistus ir propaguodamas ydingą miesto žaliųjų erdvių tvarkymo praktiką. Labiau rūpinamasi ne miesto medžiais, jų išsaugojimu, o trinkelėmis. Medžiai betono aikštėse tampa tarsi negyvomis skulptūromis, negalvojant, kaip juos apsaugoti, darbai atliekami taip, kad medžiams nepaliekama galimybė išlikti. Dar aikštės projekto rengimo stadijoje neatlikti namų darbai, kurie galėjo apsaugoti medžius nuo sunykimo. Turėtų būti išaiškinta, kas atsakingas už šią žalą: Vilniaus miesto savivaldybės specialistai, patvirtinę tokį projektą, ar rangovai, netinkamai įvykdę darbus“, – sako L. Jonauskas.

 

Seimo narys kreipėsi į Vilniaus miesto merą, kad būtų atliktas tyrimas ir išaiškinta, kas atsakingas už liepų Lukiškių aikštėje žūtį, taip pat iš atsakingų asmenų išreikalautas žalos atlyginimas.

L. Jonauskas mano, kad miesto žaliųjų erdvių tvarkymas dar projektinėje stadijoje turi būti atliekamas su profesionalų pagalba, kuri padėtų išvengti tokių atvejų.

„Jau projekto rengimo stadijoje turi dalyvauti arboristai, kurie rekonstruojamose žaliose erdvėse augantiems ar sodinamiems augalams padėtų sudaryti ilgo, sveiko ir saugaus gyvenimo sąlygas. Kitu atveju vėl ir vėl matysime tą patį. Išmetami dideli pinigai, perkami medžiai, tačiau pasodinti jie neprigyja, sunyksta, miršta dar ir anksčiau ilgus metus augę seni medžiai“, – teigia L. Jonauskas.

 

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
60 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Hass

niekinis taskymasis (medziu nebera), o kas atsakys uz idiotiska konkurso salyga, kad liktu ta pigi slykstine traukiniu stotis (fasadas / centrine dalis)? – nemaisyti su graziais raudonu plytu depais, jie visai kito laikmecio. Juk tai liks simtmeciui!! Visi tie konkursiniai sprendimai nieko neverti, jei ta pigena ters miesta ir toliau

Alina

Gerai, kad pagaliau kazkam parupo, kas gi atsakingas uz zalio miesto naikinima. Tegul palieka mirusias liepas ir paraso salia pavardes ir pareigas kaltininku. Subjaurojo istorine vieta ir prazude graziausius medzius. Net neinu dabar ziureti, skaudu labai. Meras tik smeli priesais zuvusius medzius sugeba ispilti. Geda

Vilnius

O kas uz pusis pasodintas atsakys? Ir dabar ispjove visas pusis kur prekybos centra stato link moletu plentu vaziuojant.

tipo

rinkimai prasideda

Vilnietė

Priešrinkiminė į merus reklama 🙂

Irgi

Tai ir gerai, tegul būsimi merai išmoksta, kas vertinga vilniečiams.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button