Miestas

Dėl gatvių remontų Vilniuje parlamentaras kreipėsi į merą R. Šimašių

Lietuvos socialdemokratų frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kreipėsi į Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių, siūlydamas gatvių remonto darbus Vilniuje organizuoti tada, kai eismo srautai yra mažiausi – vasaromis, o kai kur  – ir nakties metu.

Pasak L. Jonausko, dabartinė gatvių tvarkymo strategija yra ydinga, neužtikrina vairuotojų saugumo bei nėra palanki aplinkai.

„Rugsėjo-spalio mėnesiais eismo srautai Vilniuje suintensyvėja. Žmonės grįžta po atostogų į darbus, grįžta į mokslo įstaigas mokiniai, studentai. Spalio mėnesis laikomas dar ir vienu iš avaringiausių laikotarpių. Ir būtent šiuo laikotarpiu Vilniuje pradedama daugybė naujų gatvių remonto darbų. Intensyvaus eismo metu vykdomi gatvių remonto darbai kelia ne tik grėsmę vairuotojams, sudaro palankias sąlygas įvykti eismo įvykiams, bet ir didina spūstis, oro užterštumą“, – teigė L. Jonauskas.

 

Seimo narys prašo Vilniaus miesto merą įvertinti esamą gatvių remonto ir priežiūros tvarką Vilniaus mieste ir apsvarstyti galimybę didžiąją dalį gatvių remontų darbų vykdyti vasaros metu, kai eismas yra ne toks intensyvus, o didelio intensyvumo gatvėse, kurios nėra tankiai apgyvendintos, darbus organizuoti nakties metu.

„Gatvių tvarkymas vasaros metu, kai eismas keliuose ne toks intensyvus, ir saugumo, ir aplinkos apsaugos prasme būtų protingesnis sprendimas. Gatvėse, kuriose eismas intensyvus ir jos nėra tankiai apgyvendintos, darbai gali būti organizuojami ir naktį, suderinus, jei to reikia, su gyventojais. Neabejoju, kad toks darbų organizavimas ne tik vilniečiams, bet ir įmonėms, atliekančioms kelių remonto darbus, būtų naudingas. Taip vykdomi darbai, netrikdomi eismo, būtų pabaigti greičiau ir sukeltų vairuotojams bei vietos gyventojams mažiau nepatogumų. Neabejoju, kad Vilniaus miesto savivaldybė turi visas galimybes gatvių remonto darbus užsakyti atlikti tokiu metu, kai eismas ir atliekamų darbų neigiamas poveikis vairuotojams bei aplinkiniams gyventojams yra mažiausias. Jei trūksta tam reikalingų įstatymų, neabejoju, kad galime ir Seime ieškoti sprendimų ir priimti reikiamus teisės aktus“, – sakė L. Jonauskas.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
52 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vilnius
Vilnius
5 dienas (-ų)

Pritariu šiame straipsnyje pasisakiusiams seimo nariui, tačiau kaltas ne tik meras, bet ir kiti žmonės kurie derina projektus Vilniaus mieste, tai adminsitracijos direktorius, ūkio skyriaus vadovas. Meras su projektais tik susipažysta.
Visi pitaria, kad Vilniuje būtų tvarkomos gatvės , bet gal reikėtų jau atsižvelgti į automobilių srautus ir pradėti gatvių tvarkyma naktimis arba labiau pasistengti vasarą, o ne telktis tik valstybinius kelius vasarą.
Jei jau visi lyginasi į vakarų europą ar skandinavija, paimkite pavyzdį iš jų, kai dėl automobilių srautų, gatvės tvarkomos naktimis ir nereikia sakyti, kad kainos išbrangsta. Tiesiog žmonės dirba nakties pamainoje.

Tauragės plūgui
Tauragės plūgui
5 dienas (-ų)

laikas dingti iš Vilniaus

Airbox
Airbox
5 dienas (-ų)

Vilniečiai labai džiaugiasi matydami, kaip Vilnius keičiasi į gerąją pusę, teskite toliau darbus, bebrams nekinkesiu nieko, nes jų laikas jau baigėsi, liko tik liūdna istorija, kurios prisiminti tikrai niekas nenorės

A juosta
A juosta
5 dienas (-ų)

Geriau tiktų antraštė “Socdemas kelių erelis atgavo teises, tačiau užstrigęs kamštyje pratrūko: kreipsiuos į merą!”

Gal kaip socdemui ir painu ir neįdomu tie visi skaičiai, bet dirbant tik vasarom t.y. 1/4 laiko bendras padaryto darbo kiekis tikėtina sumažės daugmaž atitinkamai. Negalima lyginti, bet palyginkime.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button