Miestas

Daugelyje įvairios infrastruktūros apsaugos zonų draudimus keičia leidimai kurti jaukesnę aplinką

Įvairios kabelių, laidų, vamzdžių zonos Lietuvoje driekiasi tūkstančius kilometrų, jos užima žymią miestų dalį. Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva jau kelios įvairių apsaugos zonų priežiūrą reglamentuojančios ir vykdančios institucijos peržiūri jose galiojančius draudimus.

„Totalinius draudimus keičiant aiškiomis taisyklėmis kas ir kaip apsaugos zonose galėtų būti želdinama, ar tvarkoma, plynes keisime jaukiomis žaliomis erdėmis, turėsime daugiau vietų tinkamų poilsiui ar aktyviam laisvalaikiui“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės Miestovaizdžio skyriaus vedėja Ramunė Baniulienė.

Lietuvos Respublikos Energetikos ministerija ir bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ inicijavo Elektros linijų ir instaliacijos įrengimo taisyklių pakeitimus, skirtus leisti savivaldybėms miestuose sodinti medžius ir krūmus arčiau po žeme esančių elektros kabelių linijų. Iki taisyklių pakeitimo nebuvo galimas joks želdinių sodinimas arčiau nei 2 metrai.

 

Pasikeitus ESO taisyklėms, želdiniai leidžiami arčiau dabar įrengtų elektros požeminių kabelių ar jų konstrukcijų. Nuo šiol sodinant medžius atstumas nuo įrengtų elektros požeminių kabelių ar jų konstrukcijų gali būti mažiau nei metras. Kabelių apsaugai, ten kur yra būtina, bus naudojama geotekstilė arba plastikiniai vamzdžiai. Suderinus su skirstomųjų tinklų operatoriumi, krūmai gali būti sodinami nesilaikant atstumų.  

Žaliuojančios apsaugos zonos pavyzdys galėtų būti pasodinti medžiai ir krūmai elektros kabelių apsaugos zonoje Savanorių prospekte, Antakalnio ir kitose gatvėse.

Vilniaus įmonės – Vilniaus vandenys, Vilniaus šilumos tinklai, Vilniaus gatvių apšvietimas ir Vilniaus viešasis transportas parengtų želdinimo schemų pagrindu taip pat leidžia sodinti įvairius augalus greta arba virš tinklų taikant minėtas apsaugos technologijas.

 

Vilniaus miesto savivaldybės specialistai projektuotojams pataria medžius ir krūmus tinklų apsaugos zonoje brėžiniuose rodyti: planuojamų medžių vietas su koordinatėmis, planuojamų krūmų masyvų plotus ir tinklus, pjūviuose pavaizduoti planuojamo želdinimo, šalia esamų tinklų, mazgą su matmenimis, pažymėti apsaugos priemonių klojimo būdą ir jas aiškiai specifikuoti, kad derinimo su tinklų savininkais procedūros būtų sklandžios.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
18 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Viačeslav-bmZlt-slavka/dugno savo...

“Apdaila” , “Statyba” ir Kultūra…,- tai kaip “Paskutinis Patepimas” “atminčiai žmogaus” …,- mūsų dienomis- na va ! Padaryta…žmogaus ranka gaunasi kuo Brangiau…(nebūtinai blogai) Dievo Ranka Šventai Atminčiai žmogaus tai kaip “Paklotas Žemės Derlingos” … darbo žmogaus ranka Dievo Rankos Dvasios (Atminties Akmuo) Dvasioje…- Statyba, religija- Ne vien politikos branginimo, Kultūra žmogaus Gyvo…Šventai Saugant Žemę Vaisių darbo žmogaus Derliaus Derlingo…- “Amatas kelio, Šventai Saugomo Akmens Memorialo”…

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button