Miestas

Dar vienas piešinys Stoties rajone: scena tarsi iš senovės

“Pervažos epas” tokiu pavadinimu praeivius pasitinka naujas beveik trisdešimties metrų ilgio gatvės meno kūrinys Vilniaus stoties rajone Švitrigailos gatvėje.

Pilka, neišvaizdi siena buvo pagražinta menininko Morfai (Timotiejus Norvila). Jis prisipažįsta jau senai norėjęs atvaizduoti kažką panašaus. Tai klasikinio meno bruožų turintis kūrinys, kuris šiuolaikiškai susipina su komiksų ir graffiti stilistika. Siena išmarginta dramatiška keturių dalių scena, kurioje matome raudoną kryžių, dūmus, sunkiai ariančius darbininkus, o pačiame centre geležinkelio pervažos budėtoją, tarsi deivę su skeptru. Kompoziciją užbaigia tolumoje riedantis garvežys ir bėgius perjungianti žmogaus figūra.

Kūrinio eskizą perkelti ant beveik šimto kvadratinių metrų sienos prireikė beveik savaitės laiko. O jo atsiradimo iniciatorius, tai gatvės meno galerija “Open gallery”, šiemet išeinanti iš uždaros, buvusios “ELFA” gamyklos, teritorijos į miestą ir vilniečiams dovanoja net tris kūrinius esančius viešojoje erdvėje. Be Morfai kūrinio netoliese randame Lino Kaziulionio darbą, o kiek paėjus Šopeno gatvėje išnyra didelis Artur Širin darbas.

 

“Pervažos epas” tai jau ketvirtas Morfai kūrinys Vilniaus gatvėse. Lygiai prieš metus vilniečiai stebėjo Kaziui Varneliui pagerbti skirtą neofreską „Labirintas“ Savanorių prospekte.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
33 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
mazos algos simbolis?
mazos algos simbolis?
1 mėnesį

atrodo keistai kazkaip, kam tas vaikas ta ranka istiese

Nereikalingas
Nereikalingas
1 mėnesį
Atsakinėti į  mazos algos simbolis?

Papers, please

Vytautas
Vytautas
1 mėnesį

Kažkoks š pateikiamas, kaip svarbi miestui naujieną

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button