Viešojoje erdvėje tęsiantis diskusijoms dėl nacionalinio stadiono statybų sostinėje, didelė dalis vilniečių tam pritaria, rodo „Delfi“ atlikta apklausa.

Portalo duomenimis, apklausos metu 68 proc. sostinės gyventojų nurodė, kad nacionalinis stadionas Vilniuje yra būtinas. Daugiausia taip teigė 26–35 metų amžiaus ir vyresni kaip 56 metų amžiaus respondentai.

Taip pat pažymima, kad daugiafunkcio komplekso statyboms daugiau pritarė vyrai (71 proc.) nei moterys (65 proc.).

Nesutinkantys su tokiais planais teigė 22 proc. apklaustųjų, o nuomonės šiuo klausimu neturėjo 9 proc. vilniečių, tarp kurių daugiausia jaunimas nuo 18 iki 25 metų.

Vilniaus meras Valdas Benkunskas Eltai taip pat yra teigęs, kad sostinei nacionalinis stadionas yra reikalingas.

Kita, tuo pačiu metu atlikta, portalo „Delfi“ apklausa rodo, kad V. Benkunsko veiklą teigiamai vertina 28 proc., o neigiamai 20 proc. apklaustų sostinės gyventojų.

Mero darbą „nei gerai, nei blogai“ teigė vertinantys 45 proc. respondentų, o 7 proc. sakė šiuo klausimu nuomonės neturintys.

Šias reprezentatyvias gyventojų apklausas „Delfi“ internetu atliko vasario 19–22 dienomis. Kiekvieno tyrimo metu apklausta 550 vyresnių nei 18 metų Vilniaus gyventojų. Tyrimų paklaida gali siekti iki 4 procentų.

ELTA primena, kad Nacionalinio stadiono projektą Vilniuje iš kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ ketina perimti nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“.

Be to, daugiafunkciame komplekse Šeškinėje turėtų atsirasti universali kultūros ir sporto renginiams tinkama arena, o pačiame stadione 3 tūkst. (iki 18 tūkst.) didinamas vietų skaičius.

Projekto koncesijos sutartyje vasarį turėtų būti sutarta dėl kainų indeksavimo. Pasak V. Benkunsko, vien faktinė statybų kaina nuo 2020 metų pradžios iki 2022 metų vidurio padidėjo 40 procentų. Tačiau savivaldybė ruošiasi prisiimti tik dalį šio pabrangimo.

Vilniaus miesto savivaldybės teigimu, po indeksavimo Nacionalinis stadionas su visu daugiafunkciu kompleksu turėtų kainuoti maždaug 2,4 mln. eurų daugiau nei planuota anksčiau, t. y. 158,4 mln. eurų.

Pasak mero, statybos darbai pabrango 28 mln. eurų, dar prisidėtų naujų darbų (3 tūkst. papildomų vietų stadione ir universali arena), t. y. 10 mln. eurų. Tačiau teigiama, kad beveik 36 mln. eurų būtų galima sutaupyti skolinantis ne 22 metams, kaip planuota anksčiau, o tik 2 metams.

Dėl šių pokyčių Vilniaus miesto savivaldybės taryba turėtų apsispręsti trečiadienį.

ELTA (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

19 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist