Vilniaus miestą iš plikledžio gniaužtų vaduojantys valytojai turi gerų žinių. Tačiau trumpam. Kol kas lietus nuo šaligatvių sėkmingai tirpdo sniegą ir artimiausią parą pėstieji galės atsikvėpti. Visgi, savaitgalį vėl prognozuojama minusinė temperatūra ir jau rikiuojami sniego valytuvai.

Vilniaus miesto viešąsias erdves valanti įmonė „Mano aplinka“ skelbia, kad 15 val. sostinėje padėtis šiek tiek normalizavosi. Tai lėmė pliusinė temperatūra, lietus ir gausybė išberto smėlio-chloridų mišinio. Bemaž pusšimtis kiemsargių teritorijose pluša nuo 4 val. ryto, o popiet teritorijas pradėjo barstyti jau trečią kartą. Skelbiama, kad atodrėkio ant šaligatvių staiga tikėtis neverta, nes ledas – įšalęs. Kiek geresnė padėtis nuokalnėse, kur atitirpęs ledas nuteka žemyn. Visgi, kiemsargiai tebedirba įtemptai ir visomis pajėgomis.

Centrinėje miesto dalyje – Gedimino prospekte, V. Kudirkos aikštėje, ties Katedra neseniai darbą baigė traktoriai, kurie palengvino sąlygas pėstiesiems. Ryte berta druska suaižė ledą, todėl jis nukastas ir ant grindinio papildomai beriama smėlio. „Šiuo metu pėsčiųjų takus, aikštes barstome tik smėliu, nes tai veiksmingiausia priemonė. Stebime orus ir tikimės, kad nepradės dar gausiau lyti. Tokiu atveju mūsų darbo efektas būtų trumpalaikis“, – aiškino „Mano aplinkos“ atstovas Edvardas Rybakovas, atsakingas už savalaikį technikos paleidimą. Kol kas orų prognozės palankesnės valytojams, todėl kelius barstyti ruošiamasi dar ir vakare.

Penktadienį barstymą veikiausiai irgi pavyks tęsti, nes sinoptikai prognozuoja teigiamą 3–4 laipsnių temperatūrą. Tačiau naktį iš šeštadienio į sekmadienį Vilniuje jau laukiama sniego.

„Specialiai paskirti mūsų darbuotojai stebi orus ir iškart praneša apie laukiančias permainas. Šios dienos duomenimis, sekmadienio naktį greičiausiai jau reikės sniego valytuvų“, – perspėjo E. Rybakovas. Dėl to per artimiausią parą norima baigti gramdyti ledo sluoksnį, kad pasnigus šis netaptų spąstais.

Ketvirtadienio popietę teritorijų tvarkytojai ypatingą dėmesį skiria magistraliniams šaligatviams, aikštėms bei gyvenamųjų namų kiemams.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist