Miestas

Bus atkurta Vilkpėdės ir Lazdynų jungtis: žadama rekonstruoti kabantį tiltą

Pramoninės ir daugelio vilniečių niekad nematytos Vilkpėdės laukia pokyčiai. Apatinėje Neries upės terasoje išsidėstęs rajonas, gamybinės erdvės ir tarp jų įsiterpianti gamta – daug potencialo transformacijoms turinti teritorija. 

Vos 5 kilometrų atstumu nuo Senamiesčio esančioje miesto dalyje Vilniaus savivaldybė kartu su bendrove „Vilniaus planas“ įžvelgia galimybes įgyvendinti pramoninės teritorijos konversiją. Pokyčiai prasidės vystant pėsčiųjų takų tinklą ir susisiekimą su Vilkpėde iš kitų miesto rajonų. Vėliau galėtų sekti pramoninių teritorijų pritaikymas visuomenės poreikiams.

Vilkpėdė – didelių pokyčių arena. Neries upės ir miškų apsuptyje išsidėsčiusi šiuo metu labiau gamybinė zona turi visas galimybes tapti visaverte miesto dalimi. Jungčių stiprinimas, naujų veiklų skatinimas yra tik pirmieji žingsniai ilgame transformacijų procese“, – apie Vilkpėdės transformacijas pasakojo Milda Žekonytė, UAB „Vilniaus planas“ teritorijų planavimo grupės vadovė.

 

Vienas pirmųjų projektų – 1957 m. statyto Bukčių tilto rekonstrukcija. Per jį bus atkurta pėsčiųjų jungtis su Lazdynais. Po rekonstrukcijos tiltas atgims nauju, Elektrinės tilto, vardu ir per Nerį suformuos jungtį tarp kairėje upės pusėje esančių Eigulių g. ir Elektrinės g. planuojamų dviračių takų ir dešinėje upės pusėje esančios Miškinių g. ir Lazdynų mikrorajono.

2021 m. atlikus tilto ekspertizę, paaiškėjo, kad eksploatacijai tinkami tik esami lynai. Rekonstrukcijos projektu bus siekiama atkurti pirminį tilto dizainą paliekant lynus, tačiau buvusios metalinės konstrukcijos dėl korozijos yra nebepanaudojamos.

Elektrinės tilto per Nerį Vilniuje rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus rengusi bendrovė „TEC Infrastructure“ visuomenę kviečia aptarti projektą birželio 30 d. 17.00 val. nuotolinės konsultacijos metu. 

 

Prisijungimo nuoroda https://bit.ly/3OiBWFf

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
68 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vilnietė

Labai smagu, kad bus pagaliau tvarkomas tas Lazdynų pėsčiųjų tiltas per Nerį.
Jei jis bus pervadintas į Elektrinės tiltą, tuomet būtų smagu, jei pavyktų įkomponuoti elektros tematiką į tilto dizainą (kaip pvz.: LED juostinį apšvietimą, įmituojantį elektros srovę/išlydį ar kažką kito įdomaus ir malonaus akiai).

Petronius Vinicius Agrippa

Komunistai sumąstė už…..kti vieną gražesnių Vilniaus priemiesčių – Vilkpėdę ir Panerius, senas Algirdo valdas, Jogailos dovanotas Vilniaus katedros kapitulai. Smagu kad kažkas bando atgaivinti ir pritaikyti labiau žmonėms.

...

ten berods nusimato greitu metu gyvenamuju namu kvartalas, tai cia ta proga savivaldybe “dovanoja” uz viso miesto pinigus?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button