Žiema – pats tinkamiausias laikas genėti medžius bei krūmus. Miesto želdynus prižiūrintys specialistai genės, sutvirtins lajas, ar kitaip prižiūrės daugiau nei 250 medžių Žirmūnuose, Senamiestyje, Žvėryne, Antakalnyje. Šalinami avarinės būklės, nudžiūvę, virstantys medžiai ir krūmai. 

Bus atliekami ir kiti medžių priežiūros darbai – lynais sutvirtinamos medžių lajos, genimos šakas prie dviračių ir pėsčiųjų takų.

„Pastaruosius metus ne tik sodiname daug naujų želdynų, bet ir skiriame didesnį dėmesį želdinių ir medžių priežiūrai. Parengėme kompleksišką medžių priežiūros planą. Anksčiau genėjimus ir įvairius darbus atlikdavome daugiau pagal poreikį ar gyventojų prašymus“, – kalbėjo Vytautas Račkauskas, Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyrio vedėjas. 

Medžių ir želdynų priežiūros darbus atlieka UAB „Stebulė“. Gruodį jau spėta sutvarkyti želdynus prie pagrindinių dviračių takų visame mieste. Sutvarkyta 90 km takų. Genėtos krūmų ir medžių šakos, išlendančios į važiuojamąją dalį, pašalinti nudžiūvę, avarinės būklės medžiai. 

Miesto skveruose – J. Jablonskio, prie LR Prezidentūros, V. Kudirkos, Lazdynų Pelėdos –  genimi medžiai, kai kurių lajos sutvirtinamos lynais. Specialistai gerina ir miesto taršos nualintą dirvožemį: medžių polajai mulčiuojami, įrengiami laistymo šulinėliai, įterpiama mikrobiologinių preparatų.

„Vilniaus miesto parkų“ specialistai sudarė 14-os Vilniaus senolių bei brandžių medžių arboristinės priežiūros planą. Sąraše – viena iš seniausių Vilniaus liepų, kuri auga Antakalnyje, Sapiegų parke, įspūdinga šimtametė tuopa ir ąžuolas, augantys Trakų Vokės dvaro sodyboje, dideli, brandūs ąžuolai Lazdynuose, menantys kadais čia buvusį Lazdynų kaimą, du ąžuolai Žvėryne.

Šiems medžiams bus pagerintas dirvožemis (įterpiama biostimuliatorių), sutrypta žemė bus išpurenta, kad šaknys gautų daugiau oro, kai kuriems medžiams bus atlaisvintas polajis išardant aplink juos esančias kietas dangas, prie šaknynų įrengiami maitinimo ir vėdinimo šulinėliai, dirvožemis bus apmulčiuotas. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, jog nemokamas parkavimas prekybos centruose būtų tik juose apsiperkantiems?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.