Miestas

Blanki apleisto Dominikonų vienuolyno ateitis

Dar 1408 m. pastatyta dominikonų bažnyčia šiuo metu išgyvena ne pačius geriausius laikus. Sostinės širdyje, Šv. Ignoto gatvėje, stūksantis trijų aukštų mūro pastatas kiekvieną kartą atkreipia miesto gyventojų ir svečių dėmesį. Vienuolynas jau seniai reikalauja remonto, o jo artimiausiu metu – nebus.

Anot Vilniaus arkivyskupijos kurijos komunikacijos koordinatorės, Živilės Peluritienės, kol kas nėra jokios informacijos apie tai, kas planuojama buvusiame Dominikonų vienuolyne, kuris itin sudėtingos būklės buvo grąžintas bažnyčiai.

Dominikonų vienuolynas, geriau žinomas kaip Satanhausas, tapo visiškai apleistas nuo 1993 m., kuomet iš čia išsikraustė paskutiniai Dominikonų ordino nariai. Nepaisant to, kad vienuolyno teritorija yra užtverta, į jį nuolat plūsta minios smalsuolių, ypač jaunų žmonių. Būtent todėl šalia pastato nuolat atsiranda naujų šiukšlių kalnų, o tai – dar labiau atbaido šalia vienuolyno vaikštančius žmones.

 

Satanhausas turi ne vieną šiurpią istoriją. Anot 1849 m. legendos, kai čia buvo miesto magistrato kalėjimas, vieną kareivį, kuris buvo užsukęs į vienuolyno koridorių užsirūkyti išgąsdino balta žmogaus šmėkla ir vėliau įėjimas į rūsį buvo aklinai užmūrytas.

Daugiau informacijos ir legendų apie Dominikonų vienuolyną galima rasti čia.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
28 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vilnietė

Nesupratau straipsnio tikslo.Apleistas vienolyno pastatas – visi žinome, ir? Jokios naujos informacijos, tik “satanhouse” reklama paaugliams. Tarp kitko, vienolynas atsirado Alwksandro Jogailaičio laikais, o tai buvo 1508, o ne 1408.

Vilnius

Gėda. Tegul atiduoda miestui jeigu patys nesugeba tiek metų susitvarkyti.

Tomas

Prie Zuoko buvo įdėja atremontuoti dalį vienuolyno ir ten perkelti Vytės Nemunėlio pradinę mokyklą, kuri buvo įsikūrusi būvusiame darželyje, kuris savo ruožtu, sovietų laikais busvo pastatytas nugriautos Didžiosios Vilniaus Sinagogos vietoje.
Čia šiek tiek info apie pačią sinagogą: https://lt.wikipedia.org/wiki/Vilniaus_Did%C5%BEioji_sinagoga

Nereikalingas

Ačiū, Būna labai įdomu sužinoti papildomų istorinių detalių.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button