Bevardžiai Vingio parko takai Vilniaus miesto tarybos sprendimu pavadinti kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslų vardais. Šalia takų įrengiami ir informaciniai stendai su paveikslų kopijomis ir trumpu jų aprašu. Parke įrengti ir svarbius įvykius – Sąjūdžio mitingą ir Dainų šventę – žymintys stendai.

„Ateinantys metai skirti Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui, pažymėsime 150-ąsias jo gimimo metines. Miestas prisideda prie unikalaus ir genialaus kūrėjo įamžinimo. Jo kūrybos įamžinimui pasirinkta romantiška gamtos oazė miesto centre – Vingio parkas. Stenduose lankytojai galės išvysti paveikslų kopijas, pasiskaityti apie juos“, – komentavo Vilniaus miesto savivaldybės Miesto estetikos poskyrio vedėja Rūta Matonienė.

Vingio parko takams suteikti M. K. Čiurlionio paveikslų pavadinimai: „Vasaros sonata“, „Žalčio sonata“, „Karalių pasaka“, „Drugiai“, „Ramybė“, „Naktis“, „Rytmetis“, „Bičiulystė“, „Tiesa“, „Tiltai“, „Amžinybė“, „Mintis“, „Tyla“, „Aukuras“, „Raigardas“, „Miško ošimas“, „Vakaras“. Norint pabrėžti, kad takams skirti kūrinių pavadinimai, jie rašomi su kabutėmis.

Pavadinimai pasirinkti paveikslų, kurie, anot Vilniaus miesto Istorinės atminties komisijos, labiausiai reprezentuoja M. K. Čiurlionį. Atrinkti pavadinimus padėjo M. K. Čiurlionio proanūkis pianistas Rokas Zubovas. Buvo atsižvelgta ir į takų vietą, jungtis ir aplinką.

Atkreipti dėmesį į takų pavadinimus ir suteikti daugiau informacijos apie M. K. Čiurlionio kūrybą prie takų įrengiamos informacinės lentelės su paveikslų kopijomis, trumpa informacija apie paveikslą lietuvių ir anglų kalbomis, QR kodais, kuriuos nuskenavus bus galima sužinoti daugiau apie M. K. Čiurlionio kūrybą.

Vingio parke esančiam estrados pastatui suteiktas Dainų šventės pavadinimas. Daugiau nei 100 metų Lietuvoje gyvuojanti Dainų šventės tradicija yra įtraukta į UNESCO paveldą. Būtent šiam renginiui 1960 m. ir buvo pastatyta renginių estrada Vingio parke. O šiemet vyks jubiliejinė 100-oji Dainų šventė.

Šalia estrados esanti viena iš didžiausių aikščių nuo šiol vadinsis Sąjūdžio vardu. 1988 m. čia įvyko istorinis Sąjūdžio mitingas, padėjęs pamatus Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui.

Šie svarbūs įvykiai aprašyti ir informaciniuose stenduose prie estrados ir šalia esančios aikštės.

Visi stendai įrengiami laikantis universalaus dizaino principų, konsultuojantis su specialiųjų poreikių turinčių žmonių bendrijomis.  

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist