Istorinėse Vilniaus Bernardinų kapinėse jau įpusėjo brandžių medžių genėjimas, siekiant vienu metu ir juos išsaugoti, ir apsaugoti nuo grėsmės kapinių lankytojus ir istorinius paminklus. Darbus planuojama užbaigti iki 2022 m. vasario.

„Medžių genėjimas kapinėse yra sudėtingas procesas: nupjautos šakos negali laisvai kristi ant žemės, kad nepažeistų paminklų, tvorelių, pastatų, tad kiekvieną šaką nuleidžiame ant žemės virvėmis. Tačiau genėti būtina, nes šie medžiai yra avarinės būklės. Nupjovus sausas, sergančias šakas ir palengvinus medžių lajas siekiama brandžius medžius išsaugoti, nes jie yra neatsiejama vienų seniausių Vilniaus kapinių identiteto dalis“, – sako Diana Lubė, „Ecoservice“ teritorijų administravimo vadovė.

D. Lubė taip pat pažymėjo, kad papildomų iššūkių kelia ir medžių aukštis, siekiantis dešimtis metrų, tad genėjimo darbus turi atlikti darbuotojai aukštalipiai, prisitvirtinę prie medžio kamieno specialiomis virvėmis. 

Iš viso Bernardinų kapinėse suskaičiuojama daugiau nei 250 medžių. Tai – šimtamečiai klevai, liepos, tuopos, auga ir viena obelis. Beveik visi iš 50 genimų medžių yra dvikamieniai, todėl kyla pavojus, kad neatlaikęs savo svorio vienas iš kamienų gali lūžti. 

„Dėl genėjimo darbų atlikimo glaudžiai bendradarbiaujame su Vilniaus miesto parkų arboristais – svarbu viską atlikti tinkamai ir laiku. Žiemos mėnesiai yra tinkamiausias metų laikas genėjimo darbams, kol nėra prasidėjęs paukščių perėjimo metas“, – pažymėjo D. Lubė.

„Ecoservice“ specialistai kartu su arboristais įvertino kiekvieno Bernardinų kapinių medžio būklę ir nustatė, kad beveik pusšimtį medžių buvo būtina apgenėti, kad jie ir toliau galėtų saugiai augti kapinių teritorijoje. Tik 4 visiškai negyvybingus ir kenkėjų pažeistus medžius teks nupjauti. Baigus genėjimo darbus susidarys daugiau nei 200 kubiniai metraimedienos, kuri bus perdirbta į biokurą arba kompostą.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

14 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist