Miestas

Bernardinų kapinėse siekiama išgelbėti senuosius medžius

Istorinėse Vilniaus Bernardinų kapinėse jau įpusėjo brandžių medžių genėjimas, siekiant vienu metu ir juos išsaugoti, ir apsaugoti nuo grėsmės kapinių lankytojus ir istorinius paminklus. Darbus planuojama užbaigti iki 2022 m. vasario.

„Medžių genėjimas kapinėse yra sudėtingas procesas: nupjautos šakos negali laisvai kristi ant žemės, kad nepažeistų paminklų, tvorelių, pastatų, tad kiekvieną šaką nuleidžiame ant žemės virvėmis. Tačiau genėti būtina, nes šie medžiai yra avarinės būklės. Nupjovus sausas, sergančias šakas ir palengvinus medžių lajas siekiama brandžius medžius išsaugoti, nes jie yra neatsiejama vienų seniausių Vilniaus kapinių identiteto dalis“, – sako Diana Lubė, „Ecoservice“ teritorijų administravimo vadovė.

D. Lubė taip pat pažymėjo, kad papildomų iššūkių kelia ir medžių aukštis, siekiantis dešimtis metrų, tad genėjimo darbus turi atlikti darbuotojai aukštalipiai, prisitvirtinę prie medžio kamieno specialiomis virvėmis. 

 

Iš viso Bernardinų kapinėse suskaičiuojama daugiau nei 250 medžių. Tai – šimtamečiai klevai, liepos, tuopos, auga ir viena obelis. Beveik visi iš 50 genimų medžių yra dvikamieniai, todėl kyla pavojus, kad neatlaikęs savo svorio vienas iš kamienų gali lūžti. 

„Dėl genėjimo darbų atlikimo glaudžiai bendradarbiaujame su Vilniaus miesto parkų arboristais – svarbu viską atlikti tinkamai ir laiku. Žiemos mėnesiai yra tinkamiausias metų laikas genėjimo darbams, kol nėra prasidėjęs paukščių perėjimo metas“, – pažymėjo D. Lubė.

„Ecoservice“ specialistai kartu su arboristais įvertino kiekvieno Bernardinų kapinių medžio būklę ir nustatė, kad beveik pusšimtį medžių buvo būtina apgenėti, kad jie ir toliau galėtų saugiai augti kapinių teritorijoje. Tik 4 visiškai negyvybingus ir kenkėjų pažeistus medžius teks nupjauti. Baigus genėjimo darbus susidarys daugiau nei 200 kubiniai metraimedienos, kuri bus perdirbta į biokurą arba kompostą.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
14 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dainius

Kada pagaliau Sapiegų parką sutvarkysite? Dėl kelių rėkiančių moteriškių buvo sustabdyti parko renovacijos darbai. Parkas haotiškai priauges medžių, po jais neauga net žolė.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button