Miestas

Baltupių daugiabučių kiemuose įrenginėjamos žaliosios salelės

Verkių seniūnija informuoja, jog Baltupių mikrorajone įsibėgėjo mažųjų oazių – žaliųjų salelių įrengimo darbai. Darbai vyksta kiemuose tarp Didlaukio g. 44 ir 58 namų ir tarp Baltupio g. 49 ir 53 namų. Darbus vykdo UAB „Grinda“.

„Projektuojant žaliąsias saleles galvota pirmiausia apie tai, kad esant galimybei poilsio zonos būtų įrengiamos kuo atokiau nuo automobilių judėjimo ir stovėjimo vietų, bet jas būtų lengva pasiekti ir neįgaliojo vežimėliu, ir stumiant vaiko vežimėlį, pagyvintų labiau apleistas ar neišnaudotas kiemų erdves, prijungtų jau esamus želdinius“, – rašoma seniūnijos pranešime.

Daugiamečiais augalais ir medeliais apželdintos maždaug aro ploto salelės skirtos ir norintiems pasišnekučiuoti ir ramiai atsikvėpti. Atpažinti žaliąsias saleles lengviausia iš jų apvalios formos, su dviem ar trimis įėjimais. Gyventojų patogumui jose bus įrengiami suoliukai ir papildomi mažosios architektūros elementais.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
23 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
zyle

Jos ne žaliosios. Jos pilkosios- iš skaldos.

Irma

Kaip būtų galima sužinoti vienos tokios salelės įrengimo kainą?

MikrorajonVibes

Viskas OK tik ne ‘žaliosios stotelės’, o papildomos parkingo vietos.

hmmm

čia jau perlenkėt – ten nei “įparkuosi”, nei “užparkuosi”.. prasibėgau miegamųjų žiedu savaitgalį, tai ir senukai ir jaunos mamos su vežimėliais sėdi ant tų suoliukų, kaip ir tvarkoj, naudojama… kartais tie suoliukai aplamai vienintelė vietelė kieme prisėsti:) nebent vėl sarkazmas paslėptas, bet sunkiai atseku

MikrorajonVibes

Gal kiek ir perlenkau. Šitie dalykai yra labai sveikintini ir geri, bet jie yra kaip puota vidury karo zonos. Didžiausia problema miegamuosiuose rajonuose yra tai, kad jie yra statyti žymiai mazesniam mašinų skaičiui nei dabartinis. Dėl to juose vyrauja betvarke ir chaosas. Ten reikia sudėtingų ir brangių struktūrinių sprendimų ir, svarbiausia, įstatymo užtikrinimo. Tie rajonai dabar nėra ES lygio, ten – gryna Rusija. Talinas sugebejo susitvarkyti – Vilniuje dėl to nėra daroma nieko ir nieko nėra rimtesnio planuojama. Vietoje to, kosmetinė savivaldybė renkasi kosmetinius sprendimus kaip šitos salelės ar ‘koriai’. Šimašius mikrorajonuose per 8 metus nebus padaręs praktiškai nieko išskyrus… Skaityti daugiau

Hmm

Man tos salelės irgi kažkoks nevilties pasispardymas, sakyčiau toks 1% darbų struktūros gerinimui, na, bent jau senukams yra kur prisėst.. o kaip Talinas susitvarkė? Man kažkaip iš nevilties rankos svyra, kai matau surūdijusias geldas, kurių 50% ir ne karantino metu iš kiemų net nepajuda, ant žolės….

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button