Miestas

Aušros Vartų ir Šv. Teresės bažnyčios atnaujinimo projektas bus tęsiamas 2021 m.

Aušros Vartų ir Šv. Teresės bažnyčios atnaujinimo projektas užsitęsė dėl esamos krizės ir nebuvo užbaigtas 2020-aisiais metais, kaip buvo planuota. Visgi galima pasidžiaugti, kad atnaujinimo darbų liko visai nedaug, o daugelį jų projekto vystytojai jau įgyvendino.

,,Dėl dabartinių oro sąlygų nevyksta fasadų atnaujinimo darbai, tad kol kas negalima tiksliai atsakyti, kada bus baigti darbai. Pirmiausia siekiama juos atlikti kokybiškai”, – sako Živilė Peluritienė, Vilniaus arkivyskupijos kurijos Komunikacijos koordinatorė.

Rekonstrukcijos darbai prasidėjo 2018 m. juos planuota baigti iki 2020 m. pabaigos. Buvo planuota atnaujinti prastos būklės fasado fragmentus, koplyčios langus ir langines, pagerinti vėdinimo sistemą. Stebuklingąjį Gailestingumo Motinos paveikslą turėjo apsaugoti specialus stiklas, įrengta Aušros Vartų lobyno ekspozicija. Projekte numatyta sudaryti galimybę judėjimo negalią turintiems žmonėms apsilankyti koplyčioje.

 

Po rekonstrukcijos dalis po Šv. Teresės bažnyčia esančio rūsio bus pritaikyta piligrimų reikmėms, bažnyčioje atnaujinti vitražai, restauruojama sieninė tapyba, skliautai, langai ir centrinės durys, atliekami kiti remonto darbai. Galerijoje, jungiančioje Šv. Teresės bažnyčią su Aušros Vartų koplyčia, bus atnaujinti vargonai ir jiems skirta patalpa, o bažnyčioje, galerijoje ir koplyčioje įrengti bendra vaizdo ir garso sistema.

Daugelis šių darbų jau baigti. Išsamiau apie atliktus darbus Vilniaus arkivyskupijos kurija papasakos po to, kai bus baigti visi darbai.

Šiuo metu šv. Mišios vyksta be tikinčiųjų dalyvavimo, šio projekto dėka šv. Mišias iš Aušros Vartų koplyčios ir Šv. Teresės bažnyčios galima stebėti internetu.

 
MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
14 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button