Miestas

Atsinaujinusiame Nacionalinio kraujo centro padalinyje – 4 kėdės donorams, erdvus laukiamasis, poilsio zona

Šiandien neatlygintiniems kraujo donorams duris atvėrė atsinaujinęs, gerokai erdvesnis ir patogesnis Nacionalinio kraujo centro kraujo surinkimo punktas prekybos centre VCUP, Vilniuje.

Renginyje dalyvavo  naujasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Nacionalinio kraujo centro partneriai, rėmėjai, draugai, bičiuliai ir, žinoma, donorai.

„Džiaugiuosi, kad mūsų šalyje neatlygintina kraujo donorystė jau siekia net 88 proc. Tai didelis pasiekimas. Ir prie tokio žmonių sąmoningumo  ugdymo prisidedate  jūs  – Nacionalinio kraujo centro komanda. Jūs tai darote  patraukliai, jaukiai, ir žmonės, žinoma, jaučia ne ligoninėms būdingą, ne formalią  atmosferą –  tai labai skatina, motyvuoja.  Daugiau tokių padalinių ir kad išnyktų kita donorystės forma, kad kraujo ir per atostogas, ir per šventes visų mūsų žmonių dėka būtų tiek, kad netrūktų“, – linkėjo sveikatos apsaugos ministras, 7 kartą šiandien dovanojęs kraujo.

 


Nacionalinio kraujo centro direktorė Joana Bikulčienė, taip pat šiandien dovanojusi kraujo,  dėkojo visiems,  su kuriais ne pirmus metus Kraujo centras draugauja, bendradarbiauja, kurie prisideda prie kraujo donorystės skatinimo, padeda sudominti žmones donoryste.

„Dėkojame VCUP vadovei Onai Nevinskienei – prekybos centras prieš du metus įsileidęs mus, globojo, padėjo, palaikė mūsų idėjas, siekius, padėjo mums užaugti štai iki kokių erdvių“,  – džiaugėsi J. Bikulčienė.

Padėkota Lietuvos šaulių sąjungos Vilniaus rinktinės vadui mjr. Mindaugui Miliui – visiems šauliams, kuriais, esant kritinei situacijai, visada NKC gali pasitikėti, sulaukti operatyvios pagalbos.

 

Pasakytas nuoširdus „ačiū“ ir Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos, kurios vadovas Eugenijus Skrodenis pastebėjo itin glaudų ryšį tarp kraujo donorystės ir jų institucijos veiklos. „Juk būtent keliuose įvyksta daugiausiai avarijų,  daugiausiai sužeistų žmonių, kuriems  ypač reikalingas  donorų kraujas. Todėl mes privalome vieni kitus palaikyti, bendradarbiauti, draugauti“.

Prieš du metus VCUP atsidaręs Nacionalinio kraujo centro kraujo surinkimo punkte buvo tik dvi kraujo surinkimo kėdės, labai mažas laukiamasis, ankšta registratūra, todėl čia už punkto durų neretai susidarydavo nemažos eilės, kur donorai buvo priversti laukti stovėdami.


Dabar donorai turės puikias sąlygas anketas pildyti dideliame laukiamajame, paskaityti knygas, atsigerti arbatos šviesiose poilsiui skirtose patalpose, erdvioje salėje jų laukia 4 donorų kėdės, atitvertos erdvės specialiomis širmomis. Naujajame punkte yra rūbinė, pagalbinės patalpos medicinos personalui, erdvi registratūra, bibliotekėlė.

 

„Skaičiai rodo, kad per šiuos metus VCUP senosiose patalpose apsilankė beveik  9 tūkst. donorų – tai reiškia pagelbėta  ir išgelbėta beveik 30 tūkst. ligonių.  Skaičiai kalba patys už save, kokios svarbos yra šis mūsų padalinys. Ir, svarbiausia, jis yra miesto centre – čia donorams patogu ateiti, atvykti bet kuriuo metu. Juk kiekvienas  mieliau ir dažniau duotų kraujo,  jei tai būtų arti ir pakeliui“, – sako J. Bikulčienė.

Renginyje dalyvavo ir Respublikinės Vilniaus universitetinės  ligoninės vadovas Algirdas Pamerneckas – šiai įstaigai per metus daugiausiai reikia Nacionalinio kraujo centro paslaugų, taip pat Nacionalinio kraujo centro komandą atėjo pasveikinti ir Vilniaus miesto savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos departamento atstovai, kurie NKC už neatlygintinos donorystės skatinimą įteikė padėkos raštą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button