MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Žirmūnai
Nuotr.: I. Gelūnas
Miestas

Atsinaujins Žirmūnų, Minties, Tuskulėnų gatvių trikampio teritorija

Vilniaus miesto savivaldybė 2019 vasarį pasirašė sutartį su Viešąja įstaiga Centrine projektų valdymo agentūra ir pradeda įgyvendinti projektą „Kompleksinis gyvenamojo rajono kvartalo Žirmūnų, Minties, Tuskulėnų gatvių trikampyje viešosios infrastruktūros atnaujinimas“.

Projekto tikslas – prisidėti prie gyvenamosios aplinkos patrauklumo bei sąlygų gyventojų užimtumo didinimui Vilniaus mieste. Tikimasi, kad įgyvendinus projektą bus kokybiškai modernizuota viešoji erdvė ir visuomeninės paskirties infrastruktūra sąlygos bendruomenės pasitenkinimą gyvenamąja aplinka, prisidės prie geresnių sąlygų verslo plėtojimui, investicijų pritraukimui, pagerės gyventojų gyvenimo kokybė.

Projektu siekiama atnaujinti daugiabučių namų kvartalo, esančio Žirmūnų, Minties ir Tuskulėnų gatvių trikampyje, teritoriją. Žirmūnų g., Minties g. ir Tuskulėnų g. teritorijoje bus įrengti/rekonstruoti pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengtos sporto ir aktyvaus poilsio aikštelės, įrengti rekreaciniai pėsčiųjų takai. Šalia įrengiamų takų ir aikštelių bus įrengtas apšvietimas, mažoji architektūra ir želdiniai.

Taip pat šalia Žirmūnų g. bus įrengtas pagrindinis skveras su apšvietimu, mažąja architektūra ir želdiniais, skvere formuojama keletas funkcinių zonų, kurios pasiskirsčiusios visoje teritorijoje: ramaus poilsio zonos su atsisėdimo vietomis, bendra vaikų žaidimo aikštelė vaikams iki 12 metų amžiaus.

Numatyta, kad prie M. Katkaus g. bus įrengiamos automobilių stovėjimo vietos su apšvietimu. Žirmūnų gatvėje ties parduotuve „IKI“ bus įrengtas šviesoforinis reguliavimas, greičio matavimas ir vaizdo stebėjimas. Apkasų ir Minties gatvių  sankirtoje bus įrengtas šviesoforinis reguliavimas, o Tuskulėnų gatvėje bus įrengtas greičio matavimas.

Bendra projekto vertė – 5.101.942,04 Eur iš jų Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo lėšos 4.336.650,73 Eur, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos 382.645,65 Eur ir Savivaldybės biudžeto lėšos 382.645,66 Eur.

Panašūs pranešimai

Vilniuje kuriamas naktinis „avilys“ miesto centre

Donatas Andrijauskas

Naujojoje Vilnioje gatvės pavadintos sukilėlių vardais

Donatas Andrijauskas

Pristatytas Reformatų sodo atnaujinimo projektas

Made in Vilnius

Atliekų išvežimo Vilniuje sutartį planuojama pasirašyti balandžio pabaigoje

Donatas Andrijauskas

Vilniuje pradedamos derybos dėl valdančiosios koalicijos

BNS

Vilnius skelbia tvarkingų augintinių akciją

Donatas Andrijauskas

2
PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
DonatasTuskulėnija Recent comment authors
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
naujausius seniausius labiausi vertinti
Pranešti apie
Donatas
Skaitytojas
Donatas

“Apkasų ir Minties gatvių sankirtoje bus įrengtas šviesoforinis reguliavimas” – kam jį įrengti jei jis jau ten yra?

Tuskulėnija
Skaitytojas
Tuskulėnija

Aplink IKI parduotvę jau yra du greičio matuokliai (Žirmūnų g. ir Tuskulėnų). Ką reiškia greičio matuoklis bus Tuskulėnų gatvėje, jei jis jau yra? Ar ten išvis yra greičio viršijimo problema? Ten yra visai kitos dvi problemos, tai yra lėtumo (kamščiai visiškai užkimša abi kryptis, tai tikrai tas greičio matuoklis pravers, haha), ir kad iš Tuskulėnų g. neįsuksi į priešingą pusę nepravažiavęs visos gatvės išilgai.

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika