Miestas

Atsinaujinančiame Žirmūnų trikampyje – moderni sporto infrastruktūra gyventojams

Vilniaus miesto savivaldybė Žirmūnų trikampiu vadinamoje teritorijoje, kurią siekiama atnaujinti kaip vieną bendrą kvartalą, atvėrė naują, modernią lauko sporto infrastruktūrą. Šalia jau anksčiau įrengtų vaikų žaidimų aikštelių ir treniruoklių erdvių įrengtos trys krepšinio aikštelės.

„Žirmūnai sostinėje yra tapę savotišku pilotiniu projektu – šiame rajone jau kurį laiką intensyviai konsultuojame gyventojus renovacijos klausimais, vystome viešąją infrastruktūrą, laisvalaikio praleidimo erdves. Siekiame šį senos statybos mikrorajoną atnaujinti kompleksiškai ir paversti jį transformacijos į šiuolaikišką miesto dalį pavyzdžiu. Jaukūs kiemai ir infrastruktūra aktyviam gyvenimo būdui yra neatskiriama to dalis“, – sako Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Naujos kompleksinės (krepšinio/tinklinio) aikštelės su dirbtinėmis dangomis įrengtos Žirmūnų g., šalia 54 ir 18 namų, taip pat adresu Tuskulėnų g. 23. Aikštelės aptvertos, kad sportuojančių gyventojų netrikdytų pėstieji ir dviratininkai, tačiau jos nuolat bus atviros visiems norintiems jomis pasinaudoti.

 

Pagal tą patį projektą Žirmūnų, Tuskulėnų ir Minties gatvių įrėmintoje teritorijoje, atlikti pėsčiųjų ir dviračių takų atnaujinimo darbai, sukurtos naujos automobilių stovėjimo vietos, rekonstruota M. Katkaus gatvė. Gatvės rekonstrukcija atlikta 0,38 km ilgio atkarpoje. Tuo tarpu naujų dviračių takų ilgis Žirmūnų trikampyje viršija 3 km, pėsčiųjų – kiek daugiau nei 5 km.

Siekiant sukurti naujuosius rajonus primenančią jaukią, naudojamą infrastruktūrą, kiemuose taip pat įrengtos vaikų žaidimų ir ramaus poilsio aikštelės, sporto aikštelės, pasirūpinta mikrorajono apšvietimu bei apželdinimu.

Iš viso projektas pareikalavo 5,69 mln. eurų. 3,86 mln. eurų skirta iš ES struktūrinių fondų, 341 tūkst. eurų sudarė valstybės biudžeto lėšos, dar 1,48 mln. eurų skyrė Vilniaus miesto savivaldybė.

 

Savivaldybė siūlo įvairias gyvenamosios aplinkos atnaujinimo galimybes ir kitiems sostinės mikrorajonams. Visame mieste atnaujinamos pasenusios seniūnijų sporto aikštelės. Kuriems objektams teikiamas prioritetas, sprendžia pačių seniūnijų bendruomenės. Pernai darbai pradėti 10 krepšinio, teniso, tinklinio ir futbolo aikščių. Šiemet suplanuota atnaujinti dar 11 panašių aikštelių.

Ypatingas dėmesys skiriamas vietovėms, kur gyventojai renovuoja senos statybos daugiabučius. Šiuo metu gyventojams siūloma pasinaudoti kaimynijų programa, pagal kurią savivaldybė atnaujina kiemus, kur modernizuota daugiau nei pusė daugiabučių. Šiose teritorijose, atsižvelgiant į gyventojų poreikius, keičiama automobilių stovėjimo aikštelių danga ir šaligatviai, sutvarkomi želdynai, įrengiamas apšvietimas, vaikų žaidimų aikštelės ir kita infrastruktūra. Per šiuos metus tokiems darbams numatyta daugiau nei 1 mln. eurų.

Vilnius taip pat ruošia gyvenamųjų rajonų atnaujinimo programą MIESTAS+. Strateginio planavimo dokumentas apims naujos kartos renovacijos, gatvių ir kiemų atnaujinimo sprendinius bei sieks suteikti rajonams identitetą, kurio iki šiol labai trūko, siekiant juos paversti traukos centrais.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
36 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Pilietis
Pilietis
22 dienas (-ų)

Aikštelės gerai, bet tie treniruokliai-gargarai yra visiškas pinigų praplovimas… Dar viešame projekto svarstyme dalyvavau, prašiau, kad nebestatytų senukams skirtų treniruoklių nes ir taip pilnas miestas jų. Paaiškinau, kad skersiniai, lygegriatės reikalingi, žiedai, o savivaldybės ar prijektuotojų atstovai pritariamai linksėji galva… Tai po galais, kodėl vėl pristatyta kosmiškai brangių šūdų, o skersinių, kurie centus kainuoja – nėra???

hmmm
hmmm
22 dienas (-ų)

puiku, tikrai pagerėjo vaizdelis, žymiai jaukiau, tvarkos padaugėjo, medžių daugiau, šaligatvius suklojo vietoje žvyro, sporto ir vaikiškų aikštelių visa krūva… nelabai suprantama, ko verkti

Vaclovas
Vaclovas
22 dienas (-ų)
Atsakinėti į  hmmm

O kas verkia? Kam iškreipinėti esmę? Aš pasisakiau tik apie viešą krepšinio aikštelę. Ne apie jokią kitą, tik krepšinio, nes kamuolio bumsenimas nuo ryto iki vėlyvo vakaro yra didelis blogis.

Vaclovas
Vaclovas
23 dienas (-ų)

Žaidimų aikštelių ir apskrito stalo pavėsinių tikrai nereikia, turčiai net neįsivaizduoja, kaip nuo jų sklindantys garsai yra žalingi namuose būnantiems. Tai ir senoliai, sergantys ar nuolatiniai ligoniai, šeimininkės, gal net vaikai, kai mokosi ar ilsisi, galų gale nuotoliniu būdu dėmesingai dirbantieji. Sporto įrenginiai, kur nereikia kamuolio, netrukdytų, jei sportuojantieji nešūkaliotų kaip įprasta. O atsakymą į priekaištus gerai žinau: OK, boomer, – ar ne? 🙂

Paskutinį kartą redaguota 23 dienas (-ų) (Vaclovas)
Nereikalingas
Nereikalingas
23 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Vaclovas

Su tokia logika nereikia vaikų, nes verkia, senių, nes greitosios dažnai važinėja, paukščių, nes lauke čirpia, saulės, nes vasara būna per karšta, proto, nes gyvent per sunku…

Vaclovas
Vaclovas
22 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Nereikalingas

Visai ne apie tai…

Nereikalingas
Nereikalingas
22 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Vaclovas

Viskas apie tai: apie norą gyventi vienkiemo sąlygomis su miesto patogumais. Na taip, jums krepšinio aikštelė kelia nepatogumų, bet vaikai ir jaunimui – pliusas. Norite gyventi mieste, tai turite prisitaikyti ir prie jums iškylančių minusų dėl kitų buvimo šalia ir kitokių interesų nei jūsiškiai. Daugumai žmonių krepšinio aikštelių nauda didesnė nei žaidžiančių vaikų jose keliamas triukšmas.

Iš krepšinio rinktinės irgi gal top3 rezultatų tikitės su tokiu požiūriu?

hmmm
hmmm
22 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Vaclovas

koks gali būt atsakymas į idio.tišką priekaištą?:D žmogui suremontuoja rajoną, o tas savo kliedesius apie pensininkų numarinimo namelius – kad neduok die, kokie vaikai laike neparėkautų ir nesutrukdytų tyliai trūnyti ir nusikaršinti skylėtuose sovietiniuose barakuose:) vergo logika

Vaclovas
Vaclovas
22 dienas (-ų)
Atsakinėti į  hmmm

Aš apie viešas krepšinio aikšteles, kurių iš esmės visi šalia savęs nenorėtų matyti, kaip ir jūs pats, tik nesate atviras tai pripažinti. O ramybę reikia gerbti net vieno žmogaus, išmokti ieškoti sprendimų dėl sutarimo, pavyzdžiui, aikštelės naudojimo laiko, vengti klykavimų ir panašiai. Ar prie turtingųjų namų dažnai matote viešą (ne privačią) krepšinio aikštelę? Nereikia klaidinti, kad nepasiturintys neturi ramybės ir kitų poreikių, kurie savaime numatomi prabangesnėse valdose. Kaip buvo aiškinančių, kad devynaukščiuose daugiabučiuose šiukšlių vamzdžiai yra labai gerai ir patogu, bet kai gyventojai gavo progą tame tarpe ir už savo pinigus atnaujinti namus, tų nešvaros vamzdžių atsisakė. Bet užteks man… Skaityti daugiau

Paskutinį kartą redaguota 22 dienas (-ų) (Vaclovas)
Nereikalingas
Nereikalingas
22 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Vaclovas

Visi? Kalbėkite už save, nes bent jau čia esate visiška mažuma.

Vaclovas
Vaclovas
22 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Nereikalingas

Nemanau, kad mažuma, nes jau pirminiai atsakymai atskleidė būdingą šiuolaikinei visuomenei ydą – negebėjimą įsiskaityti ir suprasti. Pirmi priekaištai man buvo už tai, kad, matykite, aš esu prieš atnaujinimą. Klausimas, kiek buvo supratusių, jog aš apie žaidimo aikštelę su kamuoliu po langais… Daug kas to nenorėtų, tai akivaizdu. Į nepatikimus patiktukus mažai kreipiu dėmesio, įdomiau gyvas aptarimas. Tačiau netikrų paskirų buvimas visgi silpnina įspūdį. Svarbiausia man išaiškinti savo požiūrį, tegul visuomenė sprendžia po to. Nesu kvankštelėjęs ir nemanau, kad visi mano pasiūlymai turi būti priimti. Dėl kašio aikštelės? Na tiek jau to, ne po mano langais, o aš ne Don… Skaityti daugiau

Vaclovas
Vaclovas
22 dienas (-ų)
Atsakinėti į  hmmm

Užaugau tarybiniais laikais, kai kieme dūko daug vaikų. Tik kašio nežaidė, nes tuomet Vilniuje labiau mėgiamas buvo futbolas. Kamuoliai nebuvo bumsenami be pertrūkio, o vaikai krykštavo, tačiau saikingai, nes jų gi tėveliai ir seneliai gyveno šalia! O kai jau per garsiai užsilinksmindavo, vyresniesiems nebuvo baugu šūktelti, kad darytų tai tyliau. Ir medžių neleisdavo laužyti, ką dabar vaikai daro beveik be prieštaravimų. Savam name tik aš vienas sudraudžiu, kai jau didžiausias šakas laužia… Taigi, be reikalo pataikaujate triukšmadariams (tikiuosi, nors niokotojams nepataikaujate). Parašiau tai pabrėždamas, kad įprastam garsui nesu jautrus, kaip ir vaikų žaidimų ar sporto priešininkas.

visa tai faina, tik…
visa tai faina, tik…
23 dienas (-ų)

galėtų įrengėjai šiek tiek nuosekliau ir logiškiau dirbt, pvz naujo apšvietimo stulpai buvo pilnai įrengti, o pajungti lygiai po metų. Naujai įrengiami/atnaujinami takai yr gerai, bet pradėjus dirbt, reiktų gal ir pabaigt, o ne kaip dabar – paliekamos neužpildytos tranšėjos, jų užbaigimas nukeliamas minimum keletui mėnesių. kokia logika vadovaujamasi, šitaip dirbant – mistika

Interesantas
Interesantas
23 dienas (-ų)
Atsakinėti į  visa tai faina, tik…

Viešieji pirkimai 😉

visa tai faina, tik…
visa tai faina, tik…
23 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Interesantas

ne viešuose pirkimuose esmė, o darbus vykdančių asmenų/organizacijų atmestiniame požiūryje ir realybės suvokimo problemose. kitaip tariant – socialinio intelekto trūkume, o greičiau net jo nebuvime

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button