MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Suomijos aikštė
Nuotr.: Mariaus Morkevičiaus (ELTA)
Miestas

Atidaryta Suomijos aikštė

Vilniaus Viršuliškių mikrorajone, šalia verslo centro „Grand Office“ ir 2015 metais iškilusios 10 metrų aukščio skulptūros „Suomis“, ketvirtadienį atidaryta Suomijos aikštė. Pavadinimas aikštei suteiktas 2017 m. rugsėjį Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu, o Suomijos aikštės sutvarkymo ir įrengimo projektas šiemet įgyvendintas privataus investuotojo lėšomis.

„Praėjusių metų gruodžio 6 d., kai Suomija šventė Nepriklausomybės šimtmetį, Trijų kryžių skulptūra Vilniuje buvo apšviesta mėlyna ir balta spalvomis, o Gedimino prospekte suomiškas dainas traukiančioje eisenoje dalyvavo ir miesto meras. Tai, kad Vilnius prieš metus taip pat nusprendė pavadinti aikštę Suomijos vardu, yra dar vienas labai glaudžių mūsų abiejų šalių santykių pavyzdys“, – sakė Jo ekscelencija Suomijos ambasadorius Lietuvoje Christer Michelsson.

Pasak Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus, Suomijos aikštės atidarymas – dar vienas įrodymas, jog Vilnius, nuo senų laikų buvęs daugiatautis miestas, ir moderniaisiais laikais sėkmingai kuria atviras multikultūrines erdves.

R. Šimašiaus teigimu, Suomijos aikštės, kaip ir prieš dvejus metus čia pastatytos skulptūros „Suomis“, įrengimo projektai – vaisingi verslo ir savivaldybės bendradarbiavimo pavyzdžiai, kai miesto viešosios erdvės yra kuriamos kartu ir formuojamos privačių investuotojų lėšomis. Pasak mero, komercinių objektų ir jų aplinkos pritaikymas gyventojų bendruomenės poreikiams – viena iš prioritetinių sostinės teritorijų planavimo ir plėtros krypčių.

Suomijos aikštės įrengimo projektą parengė ir finansavo verslo centras „Grand Office“, atstovaujamas nekilnojamojo turto investicijų valdymo bendrovės „Capital Mill“.

„Privačios komercinės teritorijos neturi būti uždaros – mums, kaip nekilnojamojo turto plėtotojams, yra svarbi jų integracija į miesto gyventojų ir svečių kasdienes veiklas. Todėl bendradarbiaudami su architektu prof. Gintaru Čaikausku ir skulptoriumi Tadu Gutausku, inicijavome šį projektą. Rezultatas – atvira visuomenei Suomijos aikštė, darniai įsikomponuojanti į asketišką minimalistinę skandinaviško stiliaus pastatų aplinką“, – sakė bendrovės „Capital Mill“ vadovas Lietuvoje p. Irmantas Degutis.

Naujai įrengtos Suomijos aikštės centre stovinti T. Gutausko plieninė 10 metrų skulptūra „Suomis“, vaizduojanti savo svajonę besivejantį milžiną, buvo atidengta 2015 m. Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir buvusios Suomijos Prezidentės Tarja Halonen. Skulptūra simbolizuoja Suomijos pagalbą Lietuvai modernėjimo ir naujų iššūkių kelyje į Europą.

Suomijos aikštė
Nuotr.: Mariaus Morkevičiaus (ELTA)
Suomijos aikštė
Nuotr.: Mariaus Morkevičiaus (ELTA)
Suomijos aikštė
Nuotr.: Mariaus Morkevičiaus (ELTA)

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Senamiestyje – automagistralės eismui prilygstantis triukšmas

BNS

Vilniaus regione atliekų konteineriai šiais metais degė mažiausiai 26-is kartus: prašo tausoti turtą ir prisidėti prie aplinkos apsaugos

Evaldas Činga

Vietoj planetariumo bus kuriamas Jaunimo mokslo (STEAM) centras

Donatas Andrijauskas

E. Misiūnas: Vyriausybė nesitraukia iš Nacionalinio stadiono projekto

BNS

Sužinokite, kurie 29 sostinės daugiabučių kvartalai pateko į renovuotinų sąrašą

Donatas Andrijauskas

Vilniaus valdžia sugalvojo sutaupyti: už stadiono statybą sumokės per metus

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika