Daugumoje Europos sostinių gyventojai gali nueiti į miesto muziejus, kurie džiaugiasi dideliu populiarumu tarp vietinių ir turistų. Tokie muziejai sėkmingai veikia ir kituose Lietuvos miestuose. Šalies sostinė – tokio muziejaus iki šiol neturėjo. Miesto muziejaus atidarymą dėl karantino teko antrą kartą nukelti. Viliamasi, kad jis pradės veikti kovo 19-ąją, kol kas – laikinose patalpose.

Pastoviose patalpose – šiuo metu apleistuose Kirdiejų rūmuose B. Radvilaitės g., prie Bernardinų sodo – miesto muziejus turėtų įsikurti 2024 m. antroje pusėje. Šiuo metu projektas yra vykdymo pradžios etape.

Vilniaus miesto muziejus (VMM) bus skirtas miesto gyventojams, neabejingiems sostinės istorijai, kultūrai, urbanistikai, architektūrai ir tt. Informacija bus teikiama lietuvių ir anglų kalbomis. Muziejus bus modernus su edukaciniais elementais.

,,Muziejuje atsiras nuolatinė ekspozicija, supažindinanti vilniečius ir miesto svečius su Vilniaus istorija ir šiandiena, salės laikinoms parodoms, edukacinė Vilniaus laboratorijos erdvė, informacijos centras, muziejaus administracija bei muziejaus renginių ir maitinimo paslaugų erdvės pagalbiniuose pastatuose ir kieme”, – sako Rasa Antanavičiūtė, muziejaus direktorė.

Kol VMM veiks laikinose patalpose Vokiečių ir Mėsinių gatvių kampe – bus galimybė apsilankyti įvairiose laikinose teminėse parodose, pasakojančiose apie tam tikrus Vilniaus gyvenimo aspektus.

Anksčiau savivaldybė planavo, kad VMM svečiai čia galės ne tik apsilankyti ekspozicijose, bet ir pasivaišinti kavinėje, įsigyti suvenyrų, knygų.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt
Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

41 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist