Vilnius pasuko didžiųjų pasaulio miestų keliu ir nusprendė atsisakyti pavojų gyventojų sveikatai keliančių ir gamtos taršą didinančių Naujųjų metų fejerverkų.

Savivaldybė taip pat pranešė nebeišduosianti leidimų renginiams, kurių metu planuojami galingi fejerverkai, atsisakyti jų raginami ir gyventojai, įmonės bei organizacijos.

Ne paslaptis, kad didžiulį stresą dėl šventinių gruodžio fejerverkų garso, ypač Naujųjų naktį, kasmet patiria ne tik naminiai gyvūnai, miesto paukščiai, bet ir jautresni gyventojai.

Jau prieš dešimtmetį atlikti moksliniai tyrimai parodė, kad fejerverkų įtaka mirtingumo nuo širdies ir kraujagyslių ligų riziką padidina 125 proc., o žiemos metu – 175 proc.

Taip pat pastebėta, kad kitą dieną po fejerverkų pasirodymų mieste, žymiai išauga dėl astmos priepuolių besikreipiančių pacientų skaičius. Susirūpinti verčia ir poveikis gamtai. Fejerverkai, gaminami iš sunkiųjų metalų bei įvairių cheminių medžiagų, todėl orą, vandenį ir dirvožemį užnuodija ilgiems metams.

Minėdama pasirašytą rezoliuciją, kuria pasisakoma prieš fejerverkų naudojimą, Vilniaus valdžia kaip pavyzdį mini Lenkijos miestus, kurie jau prieš keletą metų fejerverkus ėmėsi keisti lazerių šou.

Tokia iniciatyva prieš keletą metų kilo Krokuvos mieste. Prieš porą metų atsisakyti fejerverkų nusprendė ir Varšuvos valdžia.

Taip pat fejerverkų buvo atsisakiusi Balstogė, Gdanskas, Chožuvas, Vroclavas, Olštynas, Čenstakava, Krynica Zdrujus, Olkušas, Osvencimas

Norime paklausti jūsų, ar Vilniuje turėtų būti uždrausti fejerverkai?

Ar Vilniuje turėtų būti uždrausti fejerverkai?

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

62 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist