MiestasSavaitės klausimas

APKLAUSA: Ar jau žinote artimiausią kolektyvinės apsaugos statinį, į kurį reiktų vykti, jei kiltų grėsmė saugumui?

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė antradienį surengtoje konferencijoje patikino, kad Lietuvoje yra pakankamai slėptuvių, galinčių apsaugoti gyventojus nuo karo. Vis dėlto žiniasklaidoje pasirodžius informacijai apie skelbiamus slėptuvių sąrašus skirtinguose miestuose, kuriuose galima pasislėpti esant ekstremalioms situacijoms ar kilus grėsmei saugumui, dauguma gyventojų suprato, jog pateikiamos sleptuvės yra skirtos apsaugoti nuo karo gresmės.

 „Vilniaus miesto savivaldybė turi paruošusi nuoseklų ekstremaliųjų situacijų valdymo planą, kuris galėtų būti aktyvuojamas ne tik karinio konflikto atveju, bet ir susidarius kitoms ekstremalioms situacijoms. Sostinėje iš kitų savivaldybių evakuotų gyventojų arba namų netekusių gyventojų apgyvendinimui yra numatyti kolektyvinės apsaugos statiniai“, – komentuoja Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Adomas Bužinskas.

 „Kolektyvinės apsaugos statiniai yra skirti laikinam gyventojų prieglobsčiui. Šie pastatai pažymėti specialiuoju ženklu – lygiakraštis mėlynas trikampis oranžinio fono kvadrate, apibrėžtame mėlynos spalvos rėmeliu. Įprastomis gyvenimo sąlygomis minimi statiniai naudojami įvairiems visuomenės poreikiams, o ekstremaliųjų situacijų metu juos galima pritaikyti gyventojams apsaugoti nuo atsiradusių gyvybei ar sveikatai pavojingų veiksnių. Dažniausiai tokie statiniai yra mokyklos, gimnazijos, kultūros, sporto centrai bet nebūtinai jų rūsiai. Kolektyviniais apsaugos statiniais gali būti C2 Gaisrinės saugos kategoriją atitinkantys statiniai, todėl kolektyviniais apsaugos statiniais gali būti ne tik Savivaldybės valdomi pastatai, bet ir privatūs objektai, kurie atitinka keliamus reikalavimus”, – sako A. Bužinskas.

 

Primename, jog praeitą savaitę MadeinVilnius.lt dalinosi Vilniaus miesto kolektyvinės apsaugos statinių sąrašu, kurį galima rasti čia.

Norime paklausti jūsų, ar jau žinote artimiausią kolektyvinės apsaugos statinį, į kurį reiktų vykti, jei kiltų grėsmė saugumui?

Ar jau žinote artimiausią kolektyvinės apsaugos statinį, į kurį reiktų vykti, jei kiltų grėsmė saugumui?

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
47 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Saulė
Saulė
2 mėnesius

Šalia mano gyvenamosios vietos tokiais statiniais įvardintos dvi mokyklos. Viena jų avarinės būklės, be jokio rūsio, griūti gali nuo menkiausio išorės poveikio. Kita geros būklės su nedideliu rūsiu, kuris nesutalpintų net tos mokyklos moksleivių, jau nekalbant apie gyventojus, be to ant šios mokyklos stogo sumontuotos telekomunikacijų antenos, o dėl to ji gali tapti taikiniu karo metu. Jokių slėptuvių, tinkančių slėptis nuo apšaudymo, bombardavimo ar esant radiacijos bei cheminiams pavojams NĖRA. Taigi skęstančiųjų gelbėjimas pačių skęstančiųjų reikalas.

Strazdas
Strazdas
2 mėnesius

Žinau, kad tokio statinio nėra. Pažymėtos visokios mokyklos, geriausiu atveju požeiminiai parkingai. Normalios slėptuvės tiesiog nėra.

Daiva
Daiva
2 mėnesius

Vilniuje niekur iš tų pastatų nebūtų saugu

Paskutinį kartą redaguota 2 mėnesius (Daiva)
Tik be panikos
Tik be panikos
2 mėnesius

Taaai kaad daaar neee kaaaaaraas …

Strazdas
Strazdas
2 mėnesius
Atsakinėti į  Tik be panikos

Kai bus karas rengtis jau bus pervėlu.

Domejausi
Domejausi
2 mėnesius

Tai visos darželių ir mokyklų sporto ir aktų salės. Kaip matome Ukrainoje sėkmingai mokyklas ir darželius lygina su žeme todėl iš jų naudos jokios.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button