Miestas

Ant Žaliojo tilto iškilo meninė instaliacija

Ant vieno iš pagrindinių sostinės tiltų šiandien baigta montuoti architekto Audriaus Ambraso meninė instaliacija „Žaliojo tilto ženklai“. Tai vienas iš 12 meno Vilniaus miesto savivaldybės projektų rėmimo programos „Kuriu Vilnių“ konkurso laimėtojų darbų, šiemet papuošiančių įvairias sostinės erdves.

Pasak Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato A. Ambraso, nuėmę vienus ženklus – sovietmečio ideologiją atspindinčias 1952 m. pastatytas skulptūras, – kitų sukurti negalime, todėl reikėtų simboliškai pažymėti erdvę, kurią anksčiau užėmė skulptūros.

„Nuo Žaliojo tilto nukėlus skulptūras nebežinoma, ką jų vietoje daryti, o gėlių vazonai ar meno kūriniai ant pjedestalų nedera su bendra tilto architektūrine kompozicija“, – sako instaliacijos autorius, 2015 m. nukeltų skulptūrų vietą pažymėjęs kiauromis metalinėmis konstrukcijomis.

 

Šiemet „Kuriu Vilnių“ konkurse dalyvavo net 188 dalyviai. Komisijos nariai atrinko 12 projektų, kuriems įgyvendinti buvo paskirstyta 500 tūkst. eurų finansinė parama. „Žaliesiems tilto ženklams“ teko 18 464 eurai.

„Žaliojo tilto ženklai“ – ne pirma šiai vietai skirta instaliacija. 2019-ųjų balandį ant Žaliojo tilto įrengta laikina instaliacija – Sauliaus Paukščio „Megarealybės gerumo aktyvatorius“, rugsėjį ją pakeitė Donato Norušio Šeima“ .

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
135 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rėmas
Rėmas
4 mėnesius

Tame kilnojamame rėme turėtų būti nuolat kokia šmėkla už atitinkamus nuopelnus Vilniui ir šaliai eksponuojama. Kadencijomis, keičiant ekspoziciją.
Man dabar ten tiktų M.Pakalnis su Avuliu; nu bet gal kam ir kitaip atrodo.

A.J
A.J
4 mėnesius

Durniu šaika…Trūksta žodžiu.Menininkai suknisti.

Sania
Sania
4 mėnesius

Manau prie sito meno neuztenka vidury surudijusio vamzdzio gabalo

Kestis
Kestis
4 mėnesius

dafuq

Eugenijus
Eugenijus
4 mėnesius

Man liudna žiurėti į piktus komentarus nes čia žmonės matau sugeba interpretuoti meną tik arba kaip vaikas žaisliukus – kiek ten spalvų? Kiek ten judančių dalių? Ar man primena ką nors iš televizoriaus ar knygutės??? – arba kaip išlaidas, o ne kokius klausimus tam tikri meno darbai užduoda, ką pasako. Ap-gai-le-ti-na!

Landsberg
Landsberg
4 mėnesius
Atsakinėti į  Eugenijus

Tas menininkas yra Šimašius, prisidengias tipo meninėmis instaliacijomis vagia eurus isijuosias.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button