Miestas

A. Zuokas kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą dėl nešienaujamų Vilniaus pievų

Artūro Zuoko vadovaujama „Laisvės ir teisingumo“ frakcija Vilniaus miesto savivaldybėje kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą dėl Vilniaus valdžios pasirinkto „ekologinio šienavimo“ strategijos, kuri ne tik kelia nerimą vilniečiams, bet galimai pažeidžia Vilniaus miesto savivaldybės pasirašytas viešojo pirkimo sutartis su želdynų priežiūros paslaugas teikiančiomis įmonėmis.

 „Su kolegomis atidžiai peržiūrėjome Vilniaus miesto savivaldybės administracijos viešojo pirkimo sutartis su želdynų priežiūros tiekėjais ir nustatėme, kad žolės šienavimo paslaugą teikiančios įmonės turi labai griežtus reikalavimus ir įsipareigojimus, kaip šienauti, pavyzdžiui, kai žolė pasiekia ne didesnį kaip 5-10 centimetrų aukštį. Gatvių skiriamosios juostos taip pat turi būti šienaujamos visu plotu, kurios siauresnės nei 10 metrų.

Pasirodo, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos specialistai žodiniu nurodymu ir ranka pieštomis rekomendacijomis pakeitė reikalavimus šienauti žolę pagal sutartis. Taigi savivaldybė mažina žolės šienavimo apimtis, nors viešojo pirkimo sutartyse to aiškiai nebuvo numatyta. Dar daugiau, tokiu atveju lieka neaišku, kaip apmokama už tokius darbus.

 

Paslaugų tiekėjai sutarčių sudarymo metu planuodami savo įsipareigojimus įsigijo reikiamą pjovimo techniką, įdarbino darbuotojus, tačiau dėl tokių žodinių pavedimų iš esmės priversti mažinti darbų apimtis, tačiau jų teisė gauti atlygi yra aiškiai numatyti sutartyse. Toks elgesys nesąžiningas ne tik vilniečiams ir tokias paslaugas teikiančioms įmonėms, tačiau realiai gali pažeisti viešųjų pirkimų reikalavimus dėl reikalavimo suteikti visas paslaugas, nes šienavimo darbai sutartyse numatyti kaip pastoviai teikiami darbai su aiškiomis paslaugų apimtimis“, – sako A. Zuokas.

 Kreipimesi į Viešųjų pirkimų tarnybos atstovus yra prašoma įvertinti tokius vienašališkus Vilniaus miesto savivaldybės administracijos veiksmus, nes pastarieji įvykiai parodė, kad toks improvizuotas šienavimas kelia didelę žalą. Jau yra įvykęs eismo įvykis, taip pat, pasak pačios savivaldybės įmonės „Grindos“, nuotekų šuliniai liūčių metu užkemšami nupjautų žolių aukštais stagarais. Vienašališkas viešojo pirkimo sutarčių vykdymo pakeitimai yra neteisėti, todėl Viešųjų pirkimų tarnybos skubiai prašoma įvertinti tokius savivaldybės veiksmus dėl pasirinktos „ekologinio šienavimo“ strategijos.

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
138 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Bum-bum

OMG, jis vis nerimsta. Zuok, kada metro Vln?

Liūdna

Jei šia tema rūpintųsi koks nekorumptuotas ir viešom manipuliacijomis neužsiimantis asmuo, tada gal ir patikėčiau, kad jam/jai iš tiesų visuomenės interesas rūpi.
Bet kai tuo “užsiima” susitepęs ir sąžinę pardavęs p. Zuokas, tikėtis kažko daugiau apart savanaudiškos savireklamos ir eilinio žmonių išdūrimo neverta.

Būtų smagu, jei visiems korumpuotiems žmonėms būtų uždrausta dalyvauti politikoje. Būtų gal daugiau bent truputį daugiau pagarbos kitam ir savigarbos. Deja utopinė svajonė, ane?

Alice

Manau, pasirinkta tinkama problema – ačiū Zuokui už spaudimą dabartinei miesto valdžiai – VMS tikrai pernelyg laisvai traktuoja įstatymus. Ko verti paprastieji remontai tvarkant miestą pagal Agile’ą ar žodiniai susitarimai apie sklypų paskirtį…

Agnė

Bent vienas normalus žmogus atsirado,tikiuoki Zuokui pavyks pasiekti kad Vilnius butu vėl gražus i ne apsileides visas žolėmis ir erkėmis ,baisu žiūrėt.

Jonas

Šaunuolis Zuokas ! Laikas Vilniuj tvarką padaryt,nes bardakas totalus.

Petras

Pritariu

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button