Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Adomas Bužinskas tvirtina, kad šią bei kitą savaitę bus aktyviai komunikuojama su aptarnavimo sektoriaus verslu apie darbą NATO viršūnių susitikimo metu. Jis neslėpė, kad iššūkių restoranai bei viešbučiai turės, tačiau labiausiai dėl darbo krūvio, o ne logistinių iššūkių, kurie yra pabrėžiami viešojoje erdvėje.

„Natūralu, kad mes informaciją irgi turime ribotą iš tos pusės, jog dėl saugumo protokolų ją teikiame porcijomis. Su verslu pradėsime proaktyviai komunikuoti šią ir kitą savaitę. Faktas, kad verslui bus iššūkis, bet visų pirma todėl, jog bus trys dienos, kai beveik visas aptarnavimo sektoriaus verslas Vilniuje, viešbučiai, restoranai, kavinės turės dirbti visiškai pilnu pajėgumu“, – trečiadienį „Žinių radijui“ teigė A. Bužinskas.

Administracijos direktorius pažymėjo, kad logistinius iššūkius verslui galima įveikti, nes tai nėra pandemija ar karantinas, kuomet niekas negalėjo dirbti.

„Galvojame, kad tai galima įveikti. Tai nėra kažkokia pandemija ar karantinas, kuomet apskritai niekas negalėjo dirbti, o daugiau šnekame kaip padėti dirbti verslui, kuris realiai dirbs maksimaliomis galimybėmis“, – sakė jis.

Liepos 11–12 dienomis Vilniuje vyks NATO viršūnių susitikimas, kurio metu sostinėje numatomi eismo ribojimai ir kiti, įprastam miestiečių gyvenimo ritmui įtakos turintys pokyčiai. Vilniaus miesto savivaldybė kviečia gyventojus iš anksto planuoti savo keliones minėtomis dienomis.

NATO viršūnių susitikimo metu eismo ir judėjimo ribojimai apims Senamiestį, Vilniaus oro uosto, atskiras Naujamiesčio seniūnijos teritorijas, taip pat Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ prieigas. Kai kurie rajonai ar gatvės bus uždaromi visiškai, kai kur – laikinai, todėl gyventojai bus kviečiami susipažinti su detalesne informacija artėjant susitikimui.

Riboto patekimo zonose bus galima judėti tik pėsčiomis, bus uždarytas visų transporto priemonių judėjimas, įskaitant ir dviračius, elektrinius paspirtukus, todėl gyventojai ir verslas raginami apsirūpinti reikiamomis priemonėmis iš anksto.

Šiose zonose veikiantis verslas galės vykdyti veiklą su tam tikromis išimtimis, kurios apima prekybą ir kitą veiklą lauke. Ribojimai lauko prekybos vietoms, kavinėms, bus pateikti artėjant renginiui.

Patekti į gydymo įstaigas, maldos namus, ugdymo (darželius) ar kitas įstaigas, kurios įsikūrusios riboto judėjimo teritorijoje, bus galima tik pėsčiomis.

Specialiojo transporto ribojimai

Atliekų vežėjai pasirūpins konteinerių išvalymu prieš pat eismo ribojimų įvedimą. Į uždarytas teritorijas nebus leidžiama įvažiuoti taksi, pavežėjams, pašto siuntų išvežiotojams, kurjeriams. Į šias teritorijas patekti galės tik specialus transportas, su leidimais: policija, Vadovybės apsaugos tarnyba (VAT), greitosios medicinos pagalba (GMP) ir ugniagesių tarnyba, miesto avarinės tarnybos.

Viešasis transportas prie Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ bus apribotas liepos 11–12 d., Senamiestyje transporto judėjimas nebus galimas liepos 10–12 d. Viešasis transportas vyks į autobusų ir geležinkelio stotis, tačiau gali būti pakeisti judėjimo maršrutai, apvažiuojant Senamiestį ar tam tikras gatvių atkarpas.

Visą aktualiausią informacija apie susitikimą, eismo ribojimus galima rasti nato.vilnius.lt

Ignas Dobrovolskas (ELTA)

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist