Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Adomas Bužinskas sako, kad faktinis Nacionalinio stadiono projekto statybos kaštų pokytis nuo pasiūlymo pakeitimo iki sutarties įsigaliojimo yra 40,35 proc., o sostinės savivaldybė bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) prisiims 28,71 proc. indeksacijos, t. y. 27,1 mln. eurų. Koncesininkas šiame projekte prisiims likusią 11,64 proc., arba 9,5 mln. eurų dalį.

„Pagal rizikų matricą indeksacija yra 16,2 mln. eurų, dėl nenumatytų aplinkybių turime šiek tiek daugiau nei 9 mln. eurų, kas be PVM (pridėtinės vertės mokesčio – ELTA) sudaro beveik 25,5 mln. eurų. Kadangi visus skaičius su PVM pateikiame, tai skaičius su PVM yra 27,1 mln. eurų, tai galutinė suma, kuria indeksuojame visą statybų eigą“, – antradienį Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto posėdžio metu teigė A. Bužinskas.

„Savivaldybė dengia 17,1 mln. eurų, ministerija 10 mln. eurų ir 9,5 mln. eurų dengia koncesininkas“, – pažymėjo jis.

A. Bužinskas aiškino, kad kainos indeksavimui yra labai du aiškūs pagrindai, numatyti sutartyje – tai rizikos matrica bei nenumatytos aplinkybės.

„Kainos indeksavimui yra labai aiškūs du pagrindai, visų pirma rizikos matrica, pagal kurią indeksuojame ir antras punktas – nenumatytų aplinkybių. Remiantis šiais dvejais sutarties punktais ateiname į indeksaciją ir teikiame ją tarybai“, – kalbėjo konservatorius.

„Faktas, kad statybų sąnaudų elementų kainų pokytis lyginant 2022 m. sausį, kuomet buvo pateiktas įpareigojantis pasiūlymas, buvo 113, 2022 m. liepą, kuomet sutartis įsigaliojo, jis buvo 146. Šiuo metu SSKI vis dar auga, jei imtume dabartinį, dar daugiau turėtume indeksuoti“, – teigė jis.

Papildomų darbų, t. y. 3 tūkst. papildomų vietų stadione ir universalios arenos statybų, vertė siekia 10,8 mln. eurų be PVM.

A. Bužinsko pristatytose skaidrėse nurodoma, kad beveik 36 mln. eurų būtų galima sutaupyti skolinantis tik 2 m., o ne 22 m., kaip planuota anksčiau, tad Nacionalinis stadionas su visu daugiafunkciu kompleksu turėtų kainuoti maždaug 2,4 mln. eurų daugiau nei planuota, t. y. 158,4 mln. eurų.

Dėl šių pokyčių Vilniaus miesto savivaldybės taryba turėtų apsispręsti vasario 28 d. posėdyje.

Kaip skelbta anksčiau, Nacionalinio stadiono projektą Vilniuje iš kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ ketina perimti nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“. Be to, daugiafunkciame komplekse Šeškinėje turėtų atsirasti universali kultūros ir sporto renginiams tinkama arena, o pačiame stadione 3 tūkst. (iki 18 tūkst.) didinamas vietų skaičius.

ELTA primena, kad „BaltCap“ šiuo metu susiduria su reputacijos problemomis, po to, kai paaiškėjo, kad buvęs fondo partneris Šarūnas Stepukonis galėjo pasisavinti apie 40 mln. eurų ir bent dalį jų pralošti kazino.

„Hanner“ savininkas Arvydas Avulis nurodo, kad stadiono statybas galėtų užbaigti 2026 m.

Visą daugiafunkcį kompleksą sudaro Nacionalinis stadionas su sporto muziejumi viduje, sporto centras su krepšinio, rankinio, gimnastikos, bokso salėmis, trys futbolo treniruočių aikštės, tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas su futbolo aikšte, lengvosios atletikos apšilimo zona su mėtymo sektoriais, kultūros centras su biblioteka ir 300 vietų vaikų darželis.

Ignas Dobrovolskas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

19 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist