Miestas

100 žaliųjų salelių – vilniečių poilsiui daugiabučių kiemuose

Žalumos tarp gyvenamųjų namų iki šiol stokoję sostinės gyventojai savo kiemuose turės nedideles žaliąsias poilsio zonas. Pernai pradėtų įrengti 50 žaliųjų poilsio zonų skaičių šį rudenį papildys dar tiek pat, kartu bus baigtos apželdinti ir pirmosios. 

Kiekvienoje seniūnijoje žaliųjų salelių bus įrengta bent po 4–5, dalies jų vietos išrinktos gyventojų pageidavimu. Maždaug aro ploto žaliąsias saleles stengtasi įrengti kuo atokiau nuo automobilių judėjimo ir stovėjimo vietų. Jas lengva atpažinti iš apvalios formos. Kiekviena trimis ar keturiais suoliukais apstatyta poilsio zona apsodinama daugiamečiais augalais ir medžiais, kur įmanoma, įrengta ir daugiau mažosios architektūros elementų. 

Kokybiškų žaliųjų erdvių gyventojams sukūrimas ten, kur prie pat namų labiausiai jų trūksta, prisidės prie žalesnio jaukaus miesto. Pernai poilsio zonose pasodinti 108 medžiai, 1887 krūmai, 5306 žoliniai augalai. Šiemet augalų daugėja – bus pasodinti 249 medžiai, 2631 krūmas ir 9090 žolinių augalų. Pernykštis visos Europos patirtas augalų stygius pernai pasijuto ir apželdinant žaliąsias saleles – dalis papildomų želdinių jas pasieks tik kitą pavasarį – bus pasodinti 473 medžiai, 3654 krūmai ir 160 žolinių augalų.

 

„Daugelyje senųjų daugiabučių namų kiemų trūko gyventojų laisvalaikiui ir poilsiui pritaikytų kokybiškų viešųjų erdvių. Mažųjų žaidimams nuo 2006 m. Vilniaus mieste jau įrengtos 704 aikštelės, o suaugusiųjų susitikimams, pokalbiams ir laisvalaikiui įrengtos žaliosios poilsio salelės, kurios, tikimės, taps bendruomenių traukos erdvėmis“, – sakė Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.

Vienos žaliosios salelės, įskaitant dangas, suoliukus, želdinių įrengimą, kaina vidutiniškai siekia 7400 Eur be PVM.

Jau įrengtas saleles galima rasti  interaktyviame žemėlapyje, pasirinkus meniu sluoksnį „Žaliosios salelės“.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
26 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vytautas
Vytautas
7 mėnesius

Vėl tas bjaurus brangiai kainuojantis košmaras…

Laima
Laima
7 mėnesius

Pilkosios chruščiovinio kolektyvizmo dvasią prikeliančios salelės žalumos sąskaita, įrengiamos nepasitarus su gyventojais, nes šie pasipriešintų.

ufas
ufas
7 mėnesius

Išties, papylus žvirgždo balas ir saulėkaitoj sustačius suoliukus “žalumos” padaugės. Ir, beje, geriausiu atveju tik dalis to šlamšto grūdama į kiemus pačių gyventojų sutikimu – “Kiekvienoje seniūnijoje žaliųjų salelių bus įrengta bent po 4–5, dalies jų vietos išrinktos gyventojų pageidavimu.” Kaip su baudžiauninkais, miesto valdžia ponavoja…

Petras
Petras
7 mėnesius

Panašu, kad ant to žvirgždo niekas nenori būti. O jei dar vasarą saulei kepinant, sėdėti ir spoksoti vienas į kitą. Na bet užtat gerai matomos.

Vaclovas
Vaclovas
7 mėnesius

Rūkalai ir klykavimai.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button